18°C całkowite zachmurzenie

Miasto szuka wykonawcy kawałka ścieżki rowerowej przy Zwierzynieckiej

Wiadomości, Miasto szuka wykonawcy kawałka ścieżki rowerowej Zwierzynieckiej - zdjęcie, fotografia

Wzdłuż ulicy Zwierzynieckiej zostanie wybudowana ścieżka rowerowa. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na tę inwestycję. Choć to niewielki fragment, to połączy istniejące już ciągi komunikacyjne, żeby jeździło się łatwiej.

Nowa ścieżka rowerowa powstanie na odcinku od ul. A. Mickiewicza do ul. Świętego Pio. Będzie miała ok. 727 m długości. Wykonawca przeprowadzi na tym odcinku roboty ziemne i rozbiórkowe. W ramach inwestycji zostanie zbudowana nawierzchnia drogi rowerowej, zjazdy, chodnik. Powstaną tam także wyniesione skrzyżowania z ulicami: Białowieską, Modrzewiową i Bracką. Zostanie zbudowany kanał deszczowy, a węzły hydrantowe będą przebudowane. Inwestycja ma być gotowa do maja przyszłego roku.

Dzięki tej inwestycji rowerowa mapa Białegostoku powiększy się, a rowerzyści będą mieli kolejną wygodną drogę do swoich przejażdżek – powiedział zastępca prezydenta Adam Poliński.

Oferty do przetargu można składać do 28 lipca w Zarządzie Dróg Miejskich przy ul. Składowej 11. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.bip.bialystok.pl.

W Białymstoku jest już ok. 110 km dróg rowerowych. Nowe ścieżki planowane są w taki sposób, by łączyły się z już istniejącymi. Warto dodać, że rowerzystów przybywa w naszym mieście z każdym rokiem. To akurat bardzo cieszy, ponieważ jazda na rowerze jest świetną formą rekreacji. Ponadto korzysta z tego także środowisko naturalne, które nie jest zatruwane spalinami.

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: BI-Foto)

Miasto szuka wykonawcy kawałka ścieżki rowerowej przy Zwierzynieckiej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl