16°C słabe opady deszczu

Miasto wystawia grunty inwestycyjne. Można je zdobyć w przetargu

Lokalny biznes, Miasto wystawia grunty inwestycyjne Można zdobyć przetargu - zdjęcie, fotografia

Przedsiębiorcom poszukującym miejsca pod inwestycje Miasto Białystok oferuje atrakcyjne działki na terenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego i Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestorzy mogą uczestniczyć w przetargach na uzbrojone tereny na osiedlu Dojlidy – obręb 21, przeznaczone pod działalność produkcyjną i usługową. Wystawione na sprzedaż cztery działki są zlokalizowane w rejonie ulic Jacka Kuronia, Franciszka Karpińskiego, Św. Proroka Eliasza i ks. Stanisława Suchowolca. W sąsiedztwie, na terenach strefy sprzed jej rozszerzenia, funkcjonuje już z powodzeniem wiele przedsiębiorstw, m.in. Kan, Rosti, Masterpress czy Odlewnia Białystok.

Zależy nam na tym, aby w Białymstoku inwestowały innowacyjne przedsiębiorstwa. W atrakcyjnych cenach proponujemy działki na działalność produkcyjną i usługową. Zachęcamy do udziału w przetargach – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Oferowane tereny są wystawione w przetargach po raz kolejny. Ceny wywoławcze są niższe niż zaproponowane w pierwszych postępowaniach. 45-procentowa zniżka dotyczy działki nr 788/18. Aktualna cena wywoławcza wynosi 1 mln 760 tys. zł. Termin przetargu to 6 listopada. Natomiast 30-procentowa zniżka dotyczy działek nr 788/21 (cena: 1 mln 890 tys. zł, termin: 8 listopada), nr 788/23 (1 mln 680 tys. zł, do 10 listopada) i nr 788/24 (1 mln 540 tys. zł, do 13 listopada).

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w przetargach powinni pozyskać zaświadczenie o stopniu innowacyjności działalności, które wydaje Komisja Opiniująca Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wniosek aplikacyjny jest dostępny na stronie BPN-T.

Szczegóły dotyczące przetargów są dostępne na stronie www.bialystok.pl w zakładce „Tereny inwestycyjne BPN-T/SSSE”.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. ASM)

Miasto wystawia grunty inwestycyjne. Można je zdobyć w przetargu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl