6°C pochmurno z przejaśnieniami

Michał Probierz trenerem reprezentacji Polski? Okaże się w przyszłym tygodniu

Piłka nożna, Michał Probierz trenerem reprezentacji Polski Okaże przyszłym tygodniu - zdjęcie, fotografia

Najprawdopodobniej tuż po niedzieli poznamy nazwisko nowego selekcjonera naszej kadry narodowej. Dość tajemniczo na swoim profilu na twitterze poinformował o tym prezes PZPN, Zbigniew Boniek. Dotychczasowy trener – Adam Nawałka – zachowuje stanowisko tylko do końca lipca. Kto go zastąpi? Ktoś z Włoch? A może Michał Probierz?

Tak jak wielu podejrzewało już po przegranym meczu z Kolumbią, że dni trenera Adama Nawałki, są policzone. I tak się też stało. Krótko po przyjeździe z mundialu do Polski, selekcjoner naszej kadry narodowej poinformował na konferencji prasowej, że rezygnuje z pracy i kończy przygodę z drużyną biało-czerwonych. Miało to związek oczywiście z bardzo słabym występem naszych piłkarzy na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Rosji.

- Każdy dzień pracy z reprezentacją był piękną przygodą i był wielkim przeżyciem. Jednak pewien etap się zakończył, pewna formuła się wyczerpała i z pełną odpowiedzialnością podjąłem decyzję o pożegnaniu z reprezentacją Polski – powiedział Adam Nawałka podczas wspólne konferencji prasowej w Warszawie ze Zbigniewem Bońkiem.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej rezygnację przyjął. Ale Adam Nawałka na swoim stanowisku ma pozostać tylko do końca lipca. Co oznacza jednocześnie, że pilnie poszukiwany jest nowy selekcjoner drużyny narodowej. Jest to o tyle istotne, że już wkrótce rozpoczną się rozgrywki eliminacyjne do Mistrzostw Europy, które odbędą się za dwa lata. Nowy trener musi mieć czas na zapoznanie się z naszymi piłkarzami, poznanie ich możliwości i tego, czy można z nich coś dodatkowo „wycisnąć” na treningach lub w meczach.

Dziennikarze sportowi dopytywali prezesa Bońka o to, kto może zostać nowym trenerem. Ten jednak był i jest nadal dość tajemniczy. W miniony poniedziałek, 9 lipca, napisał tylko na twitterze, że nowego selekcjonera wszyscy poznają niebawem. Ma to nastąpić tuż po niedzieli.

... Chyba 23 lub 24 lipca odbędzie sie prezentacja i pierwsza konferencja nowego Selekcjonera” – takie słowa pojawiły się na oficjalnym profilu prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka.

Natychmiast rozpoczęły się spekulacje, kto może nim być. Dziennikarze sportowi obstawiają trenera z Włoch. Między innymi dlatego, że we Włoszech prezes Boniek ma bardzo dobre kontakty i chyba przede wszystkim ma ogromny sentyment do włoskiej piłki nożnej. Ale wiele osób obstawia w roli nowego selekcjonera – Michała Probierza, byłego trenera Jagiellonii Białystok. Część internautów żartuje sobie nawet, że Michał Probierz poradzi sobie najlepiej, ponieważ blisko połowę składu drużyny narodowej zna bardzo dobrze – to wychowankowie Jagiellonii, z którymi już pracował.

- Probierz to trener, który twardo stąpa po ziemi. Zna swój warsztat i wie czego ma wymagać od zawodników. Pamiętam, że był dobrym motywatorem. Całkowicie poświęca sie swojej pracy – komentuje naszej redakcji Maciej Kudrycki, były goal keeper, który miał okazję pracować w Jagiellonii z Michałem Probierzem.

Spekulacje i dywagacje za chwilę ustaną. Jeśli wierzyć zapowiedziom Bońka, tuż po niedzieli poznamy nazwisko nowego trenera kadry narodowej. Czy zostanie nim lubiany w Białymstoku Michał Probierz? To się okaże. Jak dotąd, wiadomo na pewno tyle, że z chłopakami z Białegostoku umiał pracować. I robił to doskonale.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: Białystok.pl)


Michał Probierz trenerem reprezentacji Polski? Okaże się w przyszłym tygodniu komentarze opinie

  • gość 2018-07-10 18:58:36

    hahhaahhahah

  • Gość - niezalogowany 2018-07-10 21:26:31

    Czego się cieszysz

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl