Miejsca na pudle będą dziś bronić juniorzy Lowlanders

Sport, Miejsca pudle będą dziś bronić juniorzy Lowlanders - zdjęcie, fotografia
LIS 10
Stadion Olimpijski we Wrocławiu godz: 10:30

Tak jak w ubiegłym roku tak i teraz drużyna młodzieżowa Lowlanders Białystok rozegra mecz o 3. miejsce Mistrzostw Polski Juniorów w futbolu amerykańskim. 10 listopada o godzinie 10.30 na Stadionie Olimpijskim podejmą drużynę Armady Szczecin, którą wspierają zawodnicy Armii Poznań.

Rywalem białostockiej drużyny będzie zwycięzca makroregionu zachodnio-pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego drużyna Armady Szczecin. W swojej grupie okazali się lepsi od drużyn z Bydgoszczy i Torunia. W ćwierćfinale tak jak i drużyna z Białegostoku mieli rywala z grupy, drużynę Bydgoszcz Archers, którą pokonali 28:20, a w półfinale okazali się słabsi od Panthers Wrocław 46:13.

W ubiegłym roku nie uczestniczyli oni w rozgrywkach JLFA i ich wynik należy uznać jako spory sukces i należy się spodziewać bardzo zaciętego spotkania.

- Mecz z Bielawą przegraliśmy przez błędy, na które nie możemy sobie pozwolić, grając na takim poziomie. Drużyny takie jak Owls wykorzystują je bardzo skutecznie, czego byliśmy świadkami. Mecz półfinałowy to jednak przeszłość i od poniedziałku skupiamy się w stu procentach na meczu o 3 miejsce. Wiemy na co stać Armadę, której oglądaliśmy każdy mecz. Znamy ich każdy słaby i mocny punkt. Podchodzimy do tego meczu z zimną głową i pełnym skupieniem, ponieważ chcemy powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu. Liczymy na fajny, fizyczny mecz do ostatniego gwizdka i jeszcze pokażemy na coś na stać – powiedział rozgrywający Marcin Wojtulewicz.

- Ostatni tydzień był dla nas bardzo pracowity, ponieważ dopiero we wtorek dowiedzieliśmy się o miejscu rozgrywania meczu. Były różne opcje, w tym nawet mecz 11 listopada w Białymstoku. Finalnie zagramy przed meczem finałowym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, który jakby nie patrzeć jest dla nas dość szczęśliwy. Do tej pory 3 razy zdobywaliśmy tam medale (1 złoty, 1 srebrny w rywalizacji seniorskiej oraz 1 brąz w juniorach - przyp. red.) i nie mam nic przeciwko, aby zdobyć tam kolejny. Wszyscy chłopcy są zdrowi i jedziemy w najmocniejszym składzie. Przesądny nie jestem, ale mamy ten sam hotel i tego samego kierowcę, więc oby też wynik był taki sam jak w roku ubiegłym. Chciałbym także podziękować dla grupy zapalonych rodziców-kibiców, którzy się zmobilizowali i będą naszym dwunastym zawodnikiem podczas tego spotkania – podsumował Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok.

10 listopada, Wrocław

Mecz o 3. miejsce: Lowlanders Białystok - Armada Szczecin

Mecz o 1. miejsce: Bielawa Owls - Panthers Wrocław

(Źródło i foto: Lowlanders Białystok/ oprac. Cezarion)

Miejsca na pudle będą dziś bronić juniorzy Lowlanders komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama