-4°C bezchmurnie

Miejsce dla seniorów: Miasto Białystok czeka na propozycje od mieszkańców

Wiadomości, Miejsce seniorów Miasto Białystok czeka propozycje mieszkańców - zdjęcie, fotografia

Które białostockie organizacje, firmy czy urzędy zasługują na tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom”? Miasto Białystok czeka na propozycje mieszkańców do końca lutego. Docenione zostaną te podmioty, które podejmowały w ubiegłym roku inicjatywy skierowane do białostockich seniorów.

Szansę na tytuł „Miejsce Przyjazne Seniorom” mają instytucje, które w swojej działalności podejmują przedsięwzięcia skierowane do osób starszych. Powinny one mieć siedzibę na terenie naszego miasta lub działać na rzecz seniorów z Białegostoku. Mogą to być m.in. podmioty gospodarcze (przychodnie, sklepy itd.), organizacje pozarządowe i pożytku publicznego (np. stowarzyszenia, fundacje), organy administracji publicznej i jednostki im podległe (urzędy, muzea, domy kultury i pomocy społecznej). Udział w konkursie jest bezpłatny.

Celem konkursu jest wyróżnienie i promocja instytucji realizujących działania aktywizujące seniorów oraz tworzenie w Białymstoku sieci miejsc przyjaznych osobom starszym – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Instytucje uhonorowane tytułem „Miejsce Przyjazne Seniorom” zostaną oznaczone specjalnym symbolem graficznym.

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać mieszkańcy Białegostoku. Wypełniony formularz należy przesłać na adres centrum(at)um.bialystok.pl do 28 lutego (do północy).

Laureatów wyłoni komisja konkursowa. W jej składzie znajdzie się trzech przedstawicieli Prezydenta Miasta Białegostoku oraz pięciu członków Miejskiej Rady Seniorów w Białymstoku. Wręczenie tytułów odbędzie się podczas uroczystego spotkania. Wyróżnione miejsca zostaną także zaprezentowane na stronie www.bialystok.pl i na Facebooku – Wschodzący Białystok.

Organizatorem konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom” jest Prezydent Miasta Białegostoku we współpracy z Miejską Radą Seniorów w Białymstoku.

Więcej informacji o konkursie można uzyskać w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku, tel. 85 879 7446.

(Źródło i foto: Białystok.pl/ oprac. ASM)

Miejsce dla seniorów: Miasto Białystok czeka na propozycje od mieszkańców komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl