Wiadomości, Mieszkańcy doczekają nowej drogi pomiędzy Niewodnicą Nargilewską Kudryczami - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy kilku wsi w powiecie białostockim czekali na to długie lata, ale mogą już odetchnąć z ulgą. Umowę w sprawie przebudowy drogi Niewodnica Nargilewska – Kudrycze podpisano jeszcze przed długim weekendem, w dniu 8 listopada 2019 r. w Powiatowym Zarządzie Dróg. Wykonawcą inwestycji będzie firma STRABAG.

To zaledwie trzykilometrowy odcinek drogi łączący Niewodnicę Nargilewską z Kudryczami. Był jednak bardzo zniszczony. Ale problemy z przejazdami będą powoli dobiegały końca. Umowę z przedstawicielem firmy STRABAG, która podjęła się wykonania inwestycji, Arturem Krasowskim, podpisali: starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski, wicestarosta Roman Czepe i zastępca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Elżbieta Jasińska.

Dziś stan tej drogi jest nie tylko zły, ale nawet bardzo zły. A pogorszony jeszcze dodatkowo brakiem skutecznego odwodnienia. Dlatego po przebudowie droga będzie poszerzona do 6 metrów, a po obu stronach będą pobocza gruntowe szerokości 1,25 m (1,50 m przy przepustach). To dość istotne w takich miejscach, poza większymi aglomeracjami, ponieważ chodzi o bezpieczeństwo pieszych, których na terenach wiejskich nie brakuje.

- Wartość prac to ponad 5 mln zł. Wykonawca ma je zakończyć do 31 sierpnia 2020 r. – poinformował starosta powiatu białostockiego Jan Perkowski.

Arteria, na której prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, to kolejny odcinek drogi Białystok – Wojszki, który także w całości przejdzie modernizację. W uiegłym roku zakończyła się przebudowa innego z jej odcinków. W ciągu nieco ponad jednego roku, wyremontowano ponad trzykilometrowy fragment od Stanisławowa do Niewodnicy Nargilewskiej. Wicestarosta Roman Czepe przypominał teraz, podczas podpisywania umowy, że to bardzo uczęszczana droga.

- Oprócz mieszkańców okolicznych miejscowości jeździ tamtędy wielu kierowców, którzy chcą skrócić sobie drogę do Bielska Podlaskiego czy Lublina – mówił wicestarosta.

W tym miejscu warto jeszcze dodać, że na przebudowę wciąż czeka dziesięciokilometrowy odcinek tzw. angielki. Czyli arteria prowadząca od Kudrycz do Wojszek. Władze Powiatu Białostockiego złożyły już wniosek o dofinansowanie inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych w latach 2020- 2021.

(Źródło i foto: powiatbialostocki.pl/ Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Mieszkańcy doczekają się nowej drogi pomiędzy Niewodnicą Nargilewską a Kudryczami komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama