Wiadomości, Mieszkańcy Grajewa będą mieli budynek sądu rejonowego - zdjęcie, fotografia

W tej chwili do dyspozycji grajewskiego wymiaru sprawiedliwości jest niewielki i wysłużony budynek. Znajduje się przy samych torach kolejowych na ulicy Kolejowej oraz kolejne wydziały na ulicy Mickiewicza. Niebawem to ma się zmienić, ponieważ powstanie zupełnie nowoczesny obiekt, tym razem przy ulicy Wojska Polskiego. Pomieści wszystkie wydziały w jednym miejscu.

Ze sporą ilością spraw mieszkańcy Grajewa zmuszeni są jeździć do Łomży. Budynek Sądu Rejonowego w Grajewie nie jest przystosowany do współczesnych standardów. To ma się zmienić w najbliższym czasie. Jeszcze w tym roku ma być rozpisany przetarg na realizację nowej inwestycji w postaci siedziby Sądu Rejonowego w Grajewie. Ministerstwo Sprawiedliwości bowiem już zabezpieczyło ponad 30 milionów złotych na ten cel.

O nowej inwestycji w wymiarze sprawiedliwości w Grajewie mówił osobiście minister Zbigniew Ziobro w minioną niedzielę. Przyjechał właśnie po to, aby przekazać mieszkańcom informację, że będą obsługiwani w znacznie lepszych warunkach. Tuż przy torach kolejowych zapewniał, że budynek będzie zrealizowany według najnowszych standardów, z najnowszą technologią oraz zapewnieniem bezpieczeństwa dla wszystkich znajdujących się w sądzie.

- Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu przeszło 30 miesięcy. Jest cały plan jej finalizacji. Jest to nowoczesny budynek, ponad 3 tys. metrów kwadratowych, wyposażony w najnowocześniejsze zdobycze techniki, które gwarantują jakość obsługi osób, które trafią do sądu, które gwarantują też bezpieczeństwo wszystkich, którzy znajdą się w sądzie, i sędziów, i personelu, i ludzi postronnych, którzy przychodzą do sądu załatwić swoje sprawy – mówił obecny w niedzielę, 15 września, w Grajewie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Dodał, że była to inwestycja planowana od wielu lat, ale decyzja o budowie nowej siedziby sądu została przyspieszona. Przekonać do szybszych działań w tej sprawie miała Aleksandra Szczudło, radna wojewódzka i obecnie kandydatka do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

- Konsekwentnie przedstawiała racje, że z puli ograniczonych środków jakie mamy na inwestycje, jest to jedna z podstawowych potrzeb dla województwa i dla mieszkańców w tym przypadku Grajewa i całego powiatu. Dlatego decyzja będzie realizowana – dodał minister Ziobro.

Inwestycję w postaci nowego budynku sądu w Grajewie będzie realizował jako inwestor Sąd Apelacyjny w Białymstoku. Jak wspomnieliśmy wyżej, ten budynek będzie zlokalizowany przy ulicy Wojska Polskiego.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z youtube.com)

Mieszkańcy Grajewa będą mieli nowy budynek sądu rejonowego komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama