Wiadomości, Mieszkańcy Zaczerlan mają swoją świetlicę - zdjęcie, fotografia

Powstała zupełnie od podstaw, a była bardzo potrzebna mieszkańcom. Od 20 lat usilnie zabiegali o budowę miejsca, które naprawdę byłoby ich wspólne, gdzie mogliby się spotykać na uroczystościach wiejskich, czy rodzinnych. Chcieli, by była w ich wsi przestrzeń, która będzie żyła wspólnotowym życiem, o którą będą dbać. I nareszcie jest. Oficjalne otwarto świetlica w Zaczerlanach w miniony piątek, 8 listopada 2019 roku, o godz. 17.00.

Długo oczekiwana świetlica w Zaczerlanach jest budynkiem parterowym, bez podpiwniczenia, za to z przestronnym zadaszonym tarasem. Obiekt o powierzchni 250 m2 posiada: wiatrołap, salę główną, a także zaplecze sanitarne – w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zaplecze kuchenne, hol, korytarz, magazyn, szatnię, umywalnię, natrysk, kuchnię, zmywalnię, rozdzielnię kelnerską, pomieszczenie dostaw oraz magazyn brudnych pojemników. Świetlica jest w pełni ogrzewana, wentylowana, podłączona do miejskiej sieci wodociągowej, posiada także własne podłączenie do kanalizacji. Jest budynkiem w pełni przygotowanym do organizowania rozmaitych uroczyści, zebrań czy wydarzeń okolicznościowych. Może pomieścić 100 osób. Inwestycja cieszy zarówno mieszkańców, jak włodarzy gminy Choroszcz:

- To historyczna chwila – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. – Nareszcie mieszkańcy Zaczerlan mają swoją świetlicę – własne miejsce, przystań, z którego będą mogli korzystać. Z doświadczenia wiemy, że kiedy w danej miejscowości jest takie miejsce jak świetlica, remiza czy inny budynek, sołectwo się bardziej integruje, a ponadto to miejsca zaczyna się rozwijać – powstają wokół niego place zabaw dla dzieci, elementy siłowni zewnętrznej czy po prostu ławeczki – całość staje się przestrzenią integracji i rekreacji. Nie wątpię, że tak właśnie będzie w Zaczerlanach. I nie wątpię, że mieszkańcy będą o swoją świetlicę dbać – dodaje. – A dziś otwieramy nowy rozdział w historii Zaczerlan – podsumowuje Burmistrz Wardziński.

Świetlica w Zaczerlanach powstała jako zadanie Budowa budynku świetlicy wiejskiej na dz. nr geod. 97/11 w Zaczerlanach, Gmina Choroszcz i było realizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 1 mln zł, z czego dotacja objęła ponad 280 tys. zł, pozostałą część kosztów – ponad 700 tys. zł Gmina Choroszcz sfinansowała z własnych środków.

(Źródło i foto: UM w Choroszczy/ oprac. Cezarion)

Mieszkańcy Zaczerlan mają swoją świetlicę komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama