10°C słabe opady deszczu

Milcz jak do mnie mówisz. Czyli lepsi i gorsi politycy

Wiadomości, Milcz mówisz Czyli lepsi gorsi politycy - zdjęcie, fotografia

Incydentem, choć możliwe, że czymś nawet poważniejszym, skończyły się uroczystości niepodległościowe w Suwałkach. Posłanka Platformy Obywatelskiej – Bożena Kamińska – nie mogła zabrać głosu jako jedyna przedstawicielka suwalskiego świata polityki. Dziś brakuje chętnych do przyznania się kto podjął taką decyzję.

W minioną sobotę w całym kraju odbywały się uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie inaczej miało być w Suwałkach. Ale okazało się, że jednak było inaczej. Posłance Platformy Obywatelskiej – Bożenie Kamińskiej – odmówiono prawa do zabrania głosu. Nie mogła nic powiedzieć mieszkańcom Suwałk i swoim wyborcom, nie mogła także publicznie przekazać życzeń z okazji Święta Niepodległości.

- Odbieram to jako coś wyjątkowego i bardzo niepokojącego. Bo jeżeli mandat posła, bo jeżeli nie szanuje się moich wyborców, a jest ich blisko 10 tysięcy, to jest to brak szacunku – mówiła poseł Bożena Kamińska w poniedziałek do dziennikarzy.

Posłanka powiedziała, że braku szacunku dla siebie doświadcza od dwóch lat. Wcześniej takie sytuacje nigdy nie miały miejsca. Jako przykład wskazała, że nie jest zapraszana na żadne uroczystości wojska lub policji, lub na inne uroczystości, na których pojawia się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS oraz jednocześnie poseł z Suwałk – Jarosław Zieliński.

Posłanka Platformy Obywatelskiej skierowała już do organizatorów wydarzenia zapytanie, czyli interpelację w tej sprawie, bo chce wiedzieć, dlaczego odmówiono jej prawa głosu podczas oficjalnych uroczystości święta państwowego. Tym bardziej, że nie wiadomo kto tak naprawdę zdecydował o tym, że będzie stała i milczała. Na miejscu próbowała wyjaśniać sprawę z prezydentem Suwałk, wiceministrem Zielińskim i z dowódcą Krzysztofem  Świderskim. Jednak nikt nie rwał się do udzielenia odpowiedzi. Ktoś decyzję podjął, ale nie wiadomo kto.

- Chcę wiedzieć co było powodem, że mógł przemawiać przedstawiciel wojewody, mogła przemawiać pani wicemarszałek województwa, nie mogłam przemawiać ja, poseł Rzeczypospolitej Polskiej Bożena Kamińska, poseł opozycji – wyjaśniała treść interpelacji poseł Kamińska.

Posłanka ma nadzieję, że to był pierwszy, ale i ostatni taki incydent. Nie wyobraża sobie, że jeszcze raz taka sytuacja miałaby się kiedykolwiek powtórzyć. Chce dowiedzieć się od organizatorów uroczystości 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlaczego i kto zdecydował o tym, że nie miała możliwości przemawiania do mieszkańców Suwałk. Dodamy w tym miejscu, że organizatorem uroczystości były władze miasta, to jest prezydent Suwałk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)


Milcz jak do mnie mówisz. Czyli lepsi i gorsi politycy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl