Miłośnicy szybkiej jazdy ścigają się po Torze Wschodzący Białystok już dwa lata

Motoryzacja, Miłośnicy szybkiej jazdy ścigają Torze Wschodzący Białystok - zdjęcie, fotografia
LIS 24
Tor Wschodzący Białystok godz: 10:00

Miejsce, gdzie w warunkach dużo bardziej bezpiecznych niż w normalnych drogowych można szkolić jazdę różnymi pojazdami, funkcjonuje już dwa lata. W tym czasie skorzystało z niego prawie 3,5 tys. osób – także tych, którzy jeszcze nie mają uprawień kierowcy.

Tor Wschodzący Białystok w minioną niedzielę, 17 listopada, obchodził drugie urodziny. Z tej okazji Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza tym obiektem zorganizował dzień otwarty – Odwiedź swój tor urodzinowo. Główną atrakcją były jazdy samochodowe w bardzo promocyjnych cenach.

Tor Wschodzący Białystok służy do szkoleń i treningów, dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności prowadzenia pojazdów w pewnych, bezpiecznych warunkach. Dynamiczna jazda wymaga praktyki, którą można zdobyć właśnie na Torze Wschodzący Białystok, stając się tym samym świadomym, odpowiedzialnym i bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Na Torze regularnie odbywają się jazdy samochodowe i motocyklowe, rajdy samochodowe, treningi driftu, czyli jazdy w kontrolowanym poślizgu, a także imprezy firmowe.

Od początku działalności obiektu, czyli od 17 listopada 2017 r. do końca października 2019 r. było tu ponad 3 430 kierowców swobodnych jazd samochodowych i motocyklowych, organizowanych przez BOSiR. W tym roku – od stycznia do końca października 2019 r. – trenowało tu 1 510 osób: 790 kierowców motocykli i 720 kierowców aut.

Sezon samochodowy na Torze Wschodzący Białystok trwa okrągły rok. Aktualnie sesje jazd samochodowe otwieramy na zamówienie klientów. Można się na nie umawiać pod nr tel. 699 677 115 i mailowo na adres [email protected].

Poza standardowymi swobodnymi jazdami samochodowymi organizowane są:

- imprezy integrujące środowisko rajdowców (jazdy z pomiarem czasu towarzyszące Samochodowym Mistrzostwom Białegostoku): z zaplanowanych w tym roku tego rodzaju imprez odbyły się już cztery, a skorzystało z nich 101 załóg. Najbliższa odbędzie się 30 listopada,

- imprezy integrujące szerzej rozumiane środowisko miłośników aut, głównie z cyklu „Odwiedź swój tor”: na czterech tego rodzaju jazdach jeździło 295 samochodów oraz 140 motocykli,

- wydarzenia driftowe – w tym roku było 9 takich imprez.

Sezon motocyklowy jest krótszy. W tym roku trwał aż od 7 kwietnia do 27 października 2019 r. Motocykliści uczestniczyli w swobodnych jazdach motocyklowych. Treningi motocyklowe organizował tu także ośrodek szkolenia kierowców RZ4. W tym sezonie Leszek Rzońca na ten cel wynajął obiekt 20 razy.

Tor Wschodzący Białystok to także miejsce, gdzie można jeździć gokartami. W ostatnich 10 miesiącach 2019 roku zorganizowaliśmy trzy takie sesje dla pięciu pojazdów. Za kierownicą zasiedli mali kierowcy.

W najbliższych tygodniach na Torze Wschodzący Białystok planowane są m.in.:

-  24 listopada 2019 r.: II Weekend Bezpiecznej Jazdy organizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. W trakcie bezpłatnych warsztatów będzie możliwość przećwiczenia m.in. wychodzenia z poślizgu, hamowania z ominięciem przeszkody oraz jazdy sportowej. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2496260723949262/

- 30 listopada 2019 r.: Trening jazd na czas przed Barbórką. Jazdy z systemem, który pozwala określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. Trening przed finałem Samochodowych Mistrzostw Białegostoku i Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego 2019. Rezerwacje oraz płatności przyjmowane są na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok.

- 14 grudnia: VII runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku i Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego „34. Impreza Samochodowa Barbórka 2019”.

Tor Wschodzący Białystok to jedyny tego typu obiekt szkoleniowy w województwie podlaskim. To projekt, który białostoczanie wybrali w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015. Zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku przy ul. Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok.  930 m długości głównej trasy i 10-12 m szerokości. To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

(Źródło i foto: BOSiR/ oprac. ASM)

Miłośnicy szybkiej jazdy ścigają się po Torze Wschodzący Białystok już dwa lata komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama