19°C słabe opady deszczu

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbędą się w Suwałkach

Sport, Mistrzostwa Polski lekkiej atletyce odbędą Suwałkach - zdjęcie, fotografia

W miniony wtorek, 10 października 2017 r., w samo południe, w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie, odbyło się spotkanie organizatorów przyszłorocznych PZLA Mistrzostw Polski. Już trzeci rok z rzędu w gronie wyróżnionych miast-gospodarzy najważniejszych imprez lekkoatletycznych w Polsce znalazły się Suwałki.

Obecny na spotkaniu Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, otrzymał z rąk Henryka Olszewskiego, twórcy sukcesów m.in. Tomasza Majewskiego i Krystyny Zabawskiej (z domu Danilczyk), a obecnie Prezesa zarządu Polskiego Związki Lekkiej Atletyki, okolicznościową nominację. W 2018 roku Suwałki będą gospodarzem PZLA Mistrzostw Polski w Wielobojach oraz Sztafetach. O medale lekkoatleci rywalizować będą w drugi weekend czerwca (9-10).

Mistrzostwa Polski sztafet są nową imprezą w polskim kalendarzu lekkoatletycznym. W związku z tym w programach głównych mistrzostw seniorów, które odbędą się w przyszłym roku w Lublinie oraz juniorów do lat 20, które zorganizuje Włocławek, nie pojawią się już biegi rozstawne. Konkurencje biegowe, które kończą mistrzowskie imprezy lekkoatletyczne i zazwyczaj budzą największe emocje zostaną rozegrane na suwalskim stadionie.

Przyznanie Miastu Suwałki prawa organizacji kolejnej imprezy lekkoatletycznej rangi mistrzowskiej potwierdza, iż Polski Związek Lekkiej Atletyki dostrzega zaangażowanie władz miasta w rozwój „królowej sportu”. Suwałkom zostało powierzone zorganizowanie zawodów, których do tej pory nie było w kalendarzu imprez lekkoatletycznych

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac.. Cezarion)

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbędą się w Suwałkach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl