11°C bezchmurnie

Mistrzostwa Świata w łucznictwie konnym dały Annie Sokólskiej 4. miejsce

Sport, Mistrzostwa Świata łucznictwie konnym dały Annie Sokólskiej miejsce - zdjęcie, fotografia

Na zakończonych w niedzielę, 8 lipca, I Mistrzostwach Świata w Łucznictwie Konnym, rozgrywanych w węgierskim mieście Pomaz, zawodniczka białostockiego AMM Archery Anna Sokólska, dosiadająca własną klacz o imieniu Eldetta, zajęła czwarte miejsce. Wynik białostocczanki to 476,44pkt.

Na szóstej pozycji w klasyfikacji generalnej, z wynikiem 467,83 pkt. znalazł się, reprezentujący Stajnię Grom z Kluczborka  – Wojciech Osiecki. W kategorii juniorskiej najlepiej z Polaków zaprezentował się, klubowy kolego Wojtka Osieckiego – Leszek Moniakowski. Jego wynik to 478,68 pkt., co dało mu piątą lokatę. Siódma w tej kategorii wiekowej, była Aleksandra Chałupniczak reprezentująca Klub Jeździecki Kawalkada. Wynik Polki to 442,61 pkt. Anna Sokólska spisała się najlepiej, zajmując czwarte miejsce. Przypomnijmy, że Sokólska jest najbardziej utytułowaną polską Łuczniczką na świecie, która tylko w 2017 roku zwyciężyła w trzech zawodach międzynarodowych.

Pierwszym Mistrzem Świata w Łucznictwie Konnym, został reprezentant gospodarzy Leventa Maucha, który dosiadając konia o nazwie Izmos, wystrzelał 535,98 pkt. Tuż za nim, z dorobkiem 500,48 pkt, znalazł się jego rodak Christoph Nemethy. Na najniższym stopniu podium, stanął Maxime Coca z Francji dosiadający klacz Tango la Begine. Wynik Francuza to 487,86 pkt.

Węgierskie Pomaz, od czwartku było miejsce rozgrywania I Mistrzostwach Świata w Łucznictwie Konnym. Były to pierwsze Mistrzostwa Świata w tej wielowiekowej dyscyplinie, ponieważ po raz pierwszy zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: Torze Węgierskim, Torze Koreańskim i Torze Polskim. Do rywalizacji zgłosiło się 101 zawodników z całego świata, w tym z takich krajów jak Mongolia, Iran, Australia, USA. Polskę reprezentowała pięcioosobowa kadra w składzie: Anna Sokólska i Michał Tomaszewski reprezentujący AMM Archery Białystok, Anna Sterczyńska i Aleksandra Chałupniczak ze podpoznańskiego Klubu Jeździeckiego Kawalkada oraz trzy – osobowy skład  Stajni Grom w składzie Wojciech Osiecki, Leszek Moniakowski i Oskar Dawid. To nie jedyny polski i białostocki akcent tych zawodów. W skład ekipy sędziowskiej wszedł Michał Choczaj – pomysłodawca i twórca Toru Polskiego,a konsultantem w przygotowaniu rywalizacji na Torze Polskim była Jagoda Tomaszewska. Oboje wchodzą w skład AMM Archery Białystok.

Formuła zawodów polegała na trzydniowej rywalizacji zawodników w trzech wyżej wymienionych konkurencjach. Na ostateczny wynik punktowy składała się suma punktów wystrzelanych na tarczy oraz bonus za czas przejazdu toru poniżej ustalonego limitu. Po trzech dniach rywalizacji po dziesięciu seniorów i juniorów z najwyższym dorobkiem punktowym, rywalizowało w niedzielnej rundzie finałowej, która wyłoniła najlepszych łuczników konnych na świecie w kategorii seniorskiej i juniorskiej. W kategorii seniorskiej Anna Sokólska była jedyną kobietą wśród 10 jeźdźców rundy finałowej. Jej dzisiejszy wynik potwierdza fakt, iż miejsce wśród najlepszych łuczników konnych na świecie jest zasłużenie „wystrzelane”.

(BL/ Foto: Facebook/ https://www.facebook.com/AmmArcheryPL/)


Mistrzostwa Świata w łucznictwie konnym dały Annie Sokólskiej 4. miejsce komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl