Winnego sobotnich zdarzeń na ulicach Białegostoku Młodzież Wszechpolska wskazuje jednoznacznie. To Tadeusz Truskolaski, który zdaniem także i Wszechpolaków faworyzował marsz równości kosztem innych zgromadzeń publicznych. Młodzi aktywiści chcą wiedzieć, ile kosztowało zabezpieczenie marszu i dlaczego prezydent go nie rozwiązał, choć miał takie prawo.

Wszechpolacy cieszą się, że tak wielu mieszkańców Białegostoku zjednoczyło się w kontrze do marszu równości, który przeszedł ulicami Białegostoku. Jak przekazali, nie zgadzają się i nie popierają zachowań chuligańskich, które także miały miejsce. Wyjaśniają również, że członkowie Młodzieży Wszechpolskiej nie brali udziału w żadnych aktach przemocy, ale byli na legalnych zgromadzeniach, na które mieli pozwolenie i przeprowadzili je w sposób pokojowy.

- Warto zauważyć, że prezydent miasta forsował marsz równości. Uważamy, że marsz równości był na piedestale pana prezydenta. Wyrok sądu pierwszej instancji zgromadzenia pana Jacka Słomy – w uzasadnieniu sąd jasno powiedział, że liczą się minuty zgłoszenia, a nie sekundy zgłoszenia. Więc zgromadzenie pana Jacka Słomy oraz zgromadzenie marszu równości powinno być traktowane równo. A zakazany został tylko jeden marsz, marsz pana Słomy – mówił Kamil Sienicki, członek zarządu okręgowego Młodzieży Wszechpolskiej w Białymstoku.

Działacze tej organizacji powiedzieli również dziennikarzom, że od momentu niesłusznych oskarżeń, jakie padły pod ich adresem, w tym także z ust prezydenta Białegostoku, otrzymują głuche telefony, a poza tym wygląda na to, że ktoś dane tych osób udostępnił, by można było takie numery znać i się na nie kontaktować. Najprawdopodobniej będzie to przedmiotem postępowania, jeśli po analizie prawnej, zapadnie taka decyzja.

Wszechpolacy przekazali też bardzo wyraźnie, dlaczego na marsz równości nie chcieli się zgodzić i zgłosili, a następnie przeprowadzili, w tym samym praktycznie czasie, dwa swoje zgromadzenia. Przede wszystkim chodziło o poszanowanie uczuć religijnych osób wierzących, ale także z powodów ideologicznych, jakie wygłaszają aktywiści ruchu LGBT.

- Nie chcieliśmy, aby jakiekolwiek wartości chrześcijańskie zostały sprofanowane. I patrząc na zdjęcia z marszu równości i jego uczestników, możemy wprost powiedzieć, że te przesłanki były słuszne, gdyż bardzo wielu uczestników, którzy byli w sobotę w Białymstoku na marszu równości, wcześniej w innych miastach Polski profanowało wartości katolickie. Również ten tak zwany Tęczowy Białystok, czyli organizatorzy tego marszu, zorganizowali około półtora miesiąca temu pikietę pod Ratuszem, gdzie wprost pokazywali profanowanie wartości katolickich i profanowali obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Tak, że przesłanki, aby nie zgodzić się na ten marsz, były jak najbardziej słuszne – wyjaśniła Katarzyna Komarowska, członek zarządu koła Białystok Młodzieży Wszechpolskiej.

Młodzi aktywiści chcą wiedzieć i z tym pytaniem publicznie zwrócili się do Tadeusza Truskolaskiego, ile kosztowała organizacja marszu równości, ale przede wszystkim ile kosztowało jego zabezpieczenie. Jakie są koszty użycia śmigłowca oraz kto wydał polecenie, aby latał tak nisko nad ziemią i niepokoił zgromadzonych. Wszechpolacy oczekują także odpowiedzi Tadeusza Truskolaskiego na pytanie – dlaczego nie rozwiązał marszu równości, choć miał takie prawo. Kamil Sienicki zwrócił uwagę, że zgodnie z ustawą o zgromadzeniach, jeśli na terenie zgromadzenia robi się niebezpiecznie, może – a w tym przypadku powinno – zostać rozwiązane.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Młodzież Wszechpolska krytycznie o prezydencie i jego braku reakcji na zagrożenia komentarze opinie

 • gość 2019-07-23 17:49:43

  Chłopie załóż stanik.. bo cos ci wisi hahahaha

 • gość2 - niezalogowany 2019-07-23 19:15:38

  Z polskim problemy mamy -) Mamy. Polacy Wszech. Glos jakże męski natomiast.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-23 19:35:09

  Polecam zmienić nazwę portalu na Dzień Dobry Polityka! :P

 • gość 2019-07-24 09:59:16

  Kupa gówniarzy zadymiaczów

 • gość 2019-07-24 16:00:45

  Ty tęczowy kretynie!!!! co piszesz: Chłopie załóż stanik.. bo cos ci wisi hahahaha
  Jak się ćpa to się chudnie, może już nie ćpaj to mózgu do końca nie wypalisz.
  To taka delikatna uwaga chudego - tęczowego toleranta? Czyjaś nadwaga ci przeszkadza a chcesz by inni znosili widok zboczeńców prowokujących swoim zachowaniem i dążeniami???

 • Robson - niezalogowany 2019-07-24 16:02:34

  Ty tęczowy kretynie!!!! co piszesz: Chłopie załóż stanik.. bo cos ci wisi hahahaha
  Jak się ćpa to się chudnie, może już nie ćpaj to mózgu do końca nie wypalisz.
  To taka delikatna uwaga chudego - tęczowego toleranta? Czyjaś nadwaga ci przeszkadza a chcesz by inni znosili widok zboczeńców prowokujących swoim zachowaniem i dążeniami???

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 22:05:32

  Panu prezydentowi było na rękę pozwolić na ten marsz ponieważ zapunktował w PO, stał się sławny, no i może latać po TVN. Powinien za całą tę sytuację ponieść konsekwencję bo za cały ten bajzel zapłaciliśmy my białostoczanie.

 • gość 2019-07-27 10:17:54

  Jakiś taki podobny do Miśka może przyjaciel? -:)

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama