-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Moc atrakcji dla ciekawych świata podczas Nocy Biologów

Styl życia, atrakcji ciekawych świata podczas Biologów - zdjęcie, fotografia

Czy duże pająki są niebezpieczne? Jak działają fotopułapki i czego dzięki nim można dowiedzieć się o zwierzętach? Czy nasza kuchnia przypomina chemiczne laboratorium? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy Nocy Biologów na Uniwersytecie w Białymstoku. Na fascynujące warsztaty, pokazy i wykłady naukowcy zapraszają 13 stycznia do uniwersyteckiego kampusu przy ulicy Ciołkowskiego.

Na warsztaty czy pokazy trzeba się zapisać - można to zrobić na stronie internetowej pod adresem www.nocbiologow.pl. Tam też można znaleźć szczegółowy plan imprez. Na niektóre atrakcje przygotowane przez pracowników, doktorantów i studentów Wydziału Biologiczno-Chemicznego nie ma już wolnych miejsc, ale nadal jest do wyboru sporo warsztatów czy pokazów, na które można się jeszcze zarejestrować.

Miejsc na pewno nie zabraknie na wykładach - tu zapisy nie są wymagane. A tematy bardzo ciekawe: dr Marek Bartoszewicz opowie o wielkich epidemiach w dziejach ludzkości, a dr hab. Iwona Ciereszko - o słodkościach, a konkretnie o cukrach produkowanych przez rośliny.

Chociaż to Noc Biologów, zajęcia zostały zaplanowane tak, aby mogli w nich wziąć udział wszyscy chętni. Dlatego pierwszy, przedpołudniowy blok rozpocznie się już o godz. 9. Ostatnie wieczorne warsztaty i pokazy zakończą się przed 19.

(PW / Inf. i foto: UwB)

Moc atrakcji dla ciekawych świata podczas Nocy Biologów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl