Wiadomości, Mocno sypnie śniegiem ostrzeżenia - zdjęcie, fotografia

Pokrywa śnieżna ma sięgać nawet do 14 cm. Opady śniegu w naszym regionie mają się pojawić w nocy z soboty na niedzielę, 15 – 16 grudnia. Sypać ma przez całą niedzielę aż do północy. Komunikaty ostrzegawcze wydało w związku z tym Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Niedzielny poranek może przywitać mieszkańców województwa podlaskiego pierzynką śniegu i to dość grubą. Jeszcze w sobotę, 15 grudnia, krótko po południu, na redakcyjne skrzynki dotarł komunikat o tym, że spodziewane są intensywne opady śniegu. Synoptycy mówią, że może spaść od 8 do nawet 14 cm śniegu. Stąd zaleca się ostrożność, szczególnie dla wszystkich kierujących.

Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu, miejscami o natężeniu umiarkowanym, powodujących przyrost pokrywy śnieżnej za okres ważności od godz. 06:00 dnia 16.12.2018 do godz. 24:00 dnia 16.12.2018. Ostrzeżenia od 8 cm do 14 cm” – czytamy w komunikacie Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego.

Ostrzeżenie, na dodatek pierwszego stopnia, zostało wydane dla wszystkich powiatów województwa podlaskiego. I w tej sytuacji trzeba mieć nadzieję, że komunikat otrzymali także drogowcy, którzy – jak zapowiadano już przed miesiącem – mieli być przygotowani do tegorocznego sezonu oczyszczania miasta. Jeśli przewidywane opady faktycznie nastąpią, będzie sporo pracy na drogach. Tym bardziej, że śnieg nie będzie topniał z uwagi na ujemną temperaturę. Przez całą niedzielę ma się utrzymać -1 stopnia Celsjusza do -3 w okolicach Suwałk.

Do tej pory śnieg sypał przede wszystkim w górach i na południowym wschodzie naszego kraju. Na zachodzie Polski z kolei opady śniegu były raczej symboliczne. Tymczasem u nas zima ma dopiero dać o sobie znać. Możliwe, że śnieg pozostanie z nami przez kilka dni, nawet do końca tygodnia. Jednak na białe święta nie ma co liczyć. Od przyszłej niedzieli, 23 grudnia, spodziewane jest spore ocieplenie i powrót dodatnich temperatur.

Sytuacja na drogach może być trudna, dlatego zalecamy ostrożność, a także cierpliwość, bo przy dużym natężeniu opadów drogowcy szybko sobie ze śniegiem nie poradzą. Jeśli nie musicie wyjeżdżać na drogi w tym czasie, to lepiej odłóżcie podróż aż aura się poprawi” – podaje z kolei portal Twoja Pogoda.

Opady śniegu mają ustać dopiero w nocy z niedzieli na poniedziałek. Później sytuacja ma się powoli ustabilizować. W Białymstoku ponownie śnieg ma się pojawić w okolicach środy, ale będzie już sypał zdecydowanie mniej intensywnie.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Mocno sypnie śniegiem. Są ostrzeżenia komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama