Wiadomości, Mocny wzrost benzyny - zdjęcie, fotografiaKierowcy w tym tygodniu powinni przygotować się na podwyżki rzędu 5 - 7 groszy na litrze. To konsekwencja ostatnich wzrostów cen w hurcie. Jednocześnie eksperci zapowiadają, że osoby tankujące swoje auta olejem napędowym mogą liczyć na kolejne obniżki. Spadki w tym przypadku będą wynosiły 2 - 3 grosze. Jednocześnie przestanie tanieć autogaz.

Obecnie w województwie podlaskim, jak podaje Biuro Maklerskie Reflex, benzyna 95 kosztuje średnio 4,15 zł, benzyna 98 - 4,39 zł, olej napędowy - 3,92 zł, a LPG - 1,64 zł.

- W ujęciu kwartalnym notujemy spadki cen wszystkich paliw. W pierwszym kwartale bieżącego roku w porównaniu do pierwszego kwartału 2015 płacimy za paliwo mniej odpowiednio o: 46 gr za litr bezołowiowej 95, 37 gr za litr bezołowiowej 98, 71 gr za litr oleju napędowego i 26 gr mniej za litr autogazu - tłumaczy Urszula Cieślak z BM Reflex.Jak wskazują analitycy z e-petrol.pl, wahania cen paliw na rynku detalicznym były w ostatnich dniach niewielkie. Jeszcze w piątek na poziomie sprzed tygodnia wcześniej utrzymała się cena 95 - oktanowej benzyny, która średnio wynosiła dla całego kraju 4,09 zł/l. O dwa grosze potaniał olej napędowy i litr tego paliwa kosztuje teraz 3,92 zł. Spadkową serię kontynuował autogaz, który potaniał o dwa grosze, a przeciętna cena tego paliwa w tym tygodniu wynosi  1,59 zł/l.

Według prognoz Jakuba Boguckiego z e-petrol.pl w tym tygodniu za tankowanie benzyny bezołowiowej 95 będziemy płacić więcej - 4,10 - 4,20 zł/l. Szacowany przedział cenowy dla oleju napędowego to 3,88 - 3,95 zł/l, a dla autogazu 1,57 - 1,64 zł/l.

(Piotr Walczak / Foto: sxc.hu)

Reklama

Mocny wzrost cen benzyny komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama