MOSP Białystok, dziękuje prezydentowi umorzenie odsetek koniec sporu - zdjęcie, fotografia

Prezydent Białegostoku na początku stycznia tego roku umorzył około 300 tys. złotych z tytułu odsetek Miejskiemu Ośrodkowi Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku. Ośrodek na Twitterze podziękował już prezydentowi za ten gest, ale pyta również o dalszą współpracę.

Finansowe kłopoty Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego pojawiły się wiele lat temu i ciągnęły się aż do tej pory. Jednak nie wynikały one z zaniedbań zarządu stowarzyszenia. Powodem zaległości wobec Miasta Białystok były od samego początku różnice wynikające z przeliczenia kursu euro na złotówki. Zaległości pojawiły się niemal na samym początku działania Ośrodka, kiedy MOSP po raz pierwszy otrzymał dotacje na wykonanie boisk piłkarskich. Tyle, że otrzymał je właśnie w walucie euro, zaś rozliczyć się z tej dotacji Ośrodek musiał już w złotówkach.

Różnice kursowe – właśnie to było powodem zadłużenia. Jak widać nie wynikało to ani z winy klubu, ani nikogo innego. Winne okazały się przepisy, które nakazały dotację przyznaną w walucie euro rozliczyć w złotówkach. Dlatego przez wiele lat MOSP formalnie zalegał Miastu Białystok dość duże pieniądze, które rosły wraz z kolejnymi miesiącami, bo urzędnicy naliczali ustawowe odsetki od długu, który w zasadzie istniał wyłącznie na papierze. Istniał, bo już nie istnieje. Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego z końcem roku wpłacił podstawową należność, zaś prezydent odsetki umorzył. Przez lata nazbierało się tego około 300 tys. złotych.

Podziękowania od całej społeczności MOSP dla Prezydenta @TTruskolaski i @rafalrudnicki za umorzenie 300tys odsetek od długu który wyniłl z budowy sztucznego boiska, a który to został spłacony z końcem 2018. To dobry krok do pojednania. Oby tak dalej” – przekazał MOSP podziękowania prezydentom za pośrednictwem twittera.

- To bardzo dobry ruch władz miasta. Przez ostatnie lata nie było nam łatwo pracować, bo żyliśmy w stałej niepewności. W Ośrodku trenuje obecnie na stałe ponad 500 młodych piłkarzy w różnych wiekowo drużynach i cały czas zgłaszają się kolejni. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości prezydent zdecyduje się też na przekazanie pieniędzy na modernizację jedynego takiego obiektu w mieście, aby warunki treningowe były lepsze. Brakuje nam piłkochwytów, musimy zabezpieczyć wysłużone bramki, naprawić ogrodzenie – przekazał naszej redakcji Maciej Kudrycki, dyrektor sportowy MOSP i koordynator programu „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”.

Być może od tej decyzji prezydenta o umorzeniu odsetek rozpocznie się nowa era współpracy na linii MOSP – Urząd Miejski w Białymstoku. Przez ostatnie lata z powodu długu, który powstał nie z winy Stowarzyszenia, Ośrodek był pomijany przy rozdzielaniu dotacji na działalność sportową, a nawet wisiała groźba odebrania boisk, bo prezydent próbował wypowiadać umowę, na podstawie której Stowarzyszenie mogło prowadzić swoje działania statutowe.

Choć jeszcze trwa zima, treningi nie ustają. Prowadzone są na boiskach, w szkołach i na salach gimnastycznych. Ale wkrótce ruszają już pierwsze rozgrywki czwartej ligi, w której piłkarze Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego radzą sobie doskonale. Świadomość wyczyszczenia długu, być może doda im jeszcze więcej skrzydeł w kolejnych meczach.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

MOSP dziękuje prezydentowi za umorzenie odsetek. Czy to koniec sporu? komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama