-0°C bezchmurnie

MOSP idzie jak burza. Kolejne zwycięstwo zaliczone

Kiedy: 2018-10-28 , godzina: 14:00 | Gdzie: Stadion w Mońkach

MOSP Białystok, idzie burza Kolejne zwycięstwo zaliczone - zdjęcie, fotografia

W niedzielne popołudnie IV ligowi piłkarze MOSP odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach. Ich przeciwnikiem była nieobliczalna drużyna Sparty Szepietowo. Młodzi białostoczanie pewnie wygrali spotkanie 1-0 po strzale w 55' minucie Jakuba Judzickiego.

Pierwsza połowa była toczona z optyczną przewagą doświadczonej drużyny gości, ale po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze, raz po raz nękając strzałami bramkarza Sparty – nota bene wychowanka MOSP – Przemysława Popławskiego. I tu warto dodać, że po raz kolejny bardzo dobre zawody rozgrywał 17 letni Jakub Jakimiuk, który wyrasta na czołową postać drużyny. Choć po ostatnim  meczu należy wyróżnić Karola Kuźmę i Piotra Ponichtrę, który siał zamęt w szeregach drużyny gości, a spokój w grze wprowadzał doświadczony Robert Speichler.

Białostoczanie w drugiej części spotkania mieli kilka tak zwanych stuprocentowych sytuacji, ale tylko raz udało się pokonać bramkarza gości.

- Nasza drużyna robi postępy i to bardzo cieszy w kontekście następnych spotkań. Po pierwszych niepowodzeniach nie widać już znaku, chłopcy okrzepli, nabierają z każdym meczem niezbędnego doświadczenia. Jest jedyną drużyna chyba w całej lidze, która gra za tak zwany uścisk dłoni prezesa. Dlatego podwójnie ich podziwiamy, bo widać ile serca wkładają w każdy mecz – powiedział naszej redakcji Maciej Kudrycki, trener koordynator w klubie.

W tej chwili MOSP awansował już na 6 miejsce w tabeli, ale za to w klasyfikacji Pro Junior System są zdecydowanym liderem. Jest to klasyfikacja dotycząca występów najmłodszych zawodników w lidze. Za zwycięstwo w tej kategorii Podlaski Związek Piłki Nożnej przyzna nagrodę w wysokości 35 tys. zł. I to Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego ma obecnie ogromną szansę zgarnąć tę nagrodę.

Kolejny mecz MOSP zagra na wyjeździe z Promieniem Mońki, a ewentualne zwycięstwo może przybliżyć zespół do ścisłej czołówki. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 października, o godz. 14.00 na monieckim stadionie. My jako partner medialny klubu trzymamy mocno kciuki i mamy nadzieję, że białostoczanie wrócą ze zdobyczą punktową.

(Bernard Tymiński/ Foto: MOSP)


MOSP idzie jak burza. Kolejne zwycięstwo zaliczone komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl