8°C słabe opady deszczu

MOSP trafił na silniejszych i odpadł z pucharów

Szybko skończyła się przygoda białostockich piłkarzy MOSP z Pucharem Polski. Absolutni debiutanci w tych rozgrywkach, mimo zaciętej walki ulegli drużynie Olimpii Zambrów 0-2. Pociechą jest to, że piłkarzom z Zambrowa na boisku łatwo nie było.

Drużyna z Zambrowa była zdecydowanym faworytem środowego spotkania na boiskach przy Świętokrzyskiej. Ale w tym przypadku puchary rządzą się swoimi prawami. Trzeba przyznać, że naprawdę mało brakowało, a doszłoby do niespodzianki. Białostoczanie zagrali dobry mecz, a momentami nawet bardzo dobry, szczególnie w pierwszej połowie. Nie ustępowali rywalom ani o krok, choć zgodnie z prawdą, piłka częściej znajdowała się pod bramką „Goriego” z MOSP.

Piłkarze z Białegostoku mieli jedną doskonałą sytuację, ale bramkarz zdołał obronić strzał Jakuba Jakimiuka. Z czasem jednak to piłkarze Olimpii uzyskali przewagę i raz po raz groźnie atakowali. Trener MOSP Piotr Szydłowski dokonał wszystkich zmian licząc na dogrywkę. Wszystko na to wskazywało, że tak będzie, kiedy do końca meczu zostały już tylko minuty. Jednak drużyna i trener musiał przełknąć czarę goryczy, ponieważ w 84 minucie po faulu w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny pewnie wykorzystany przez jednego z piłkarzy Olimpii.

Wtedy stało się jasne, że będzie trudno o korzystny wynik. Do końca meczu zostały dosłownie ostatnie minuty, a zawodnicy MOSP byli rozkojarzeni po takiej stracie bramki. Szybko jednak białostoczanie rzucili się do odrabiania strat, tylko było już mało czasu. Na dodatek nadziali się na mocną kontrę Olimpii. Niestety, w 86 minucie został ustalony ostateczny wynik spotkania na 0-2.

Piłkarze Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego teraz mają parę dni na regenerację, ponieważ już w najbliższą niedzielę, 23 września, stoczą kolejny ważny mecz w podlaskiej czwartej lidze. Do Białegostoku przyjeżdża drugi beniaminek – KS Śniadowo. Może to być ciekawe spotkanie, ponieważ obydwie drużyny debiutują w w czwartoligowej seniorskiej piłce. Mecz rozpocznie się o godz. 11.00 na stadionie przy ul. Świętokrzyskiej. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.