MOSP Białystok, wszedł sezon remisując Łomżą - zdjęcie, fotografia

Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego wchodzi w nowy sezon rozgrywkowy. Czwartoligowa drużyna w minioną sobotę zainaugurowała swój drugi sezon w lidze meczem ze spadkowiczem z III ligi ŁKS-em Łomża. MOSP od zwycięstwa dzieliły minuty, ale ostatecznie spotkanie na boiskach przy Świętokrzyskiej zakończyło się remisem 2:2.

Wszystkie drużyny powoli wracają do treningów, boiska wyremontowane, świetnie przygotowane do sezonu. I w takich to okolicznościach w ostatni czwartek działacze klubu spotkali się z gościem i to nie byle jakim, gdyż na terenie ośrodka pojawił się wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz.

Spotkanie miało typowo roboczy charakter, minister obejrzał ośrodek, dowiedział się o problemach z jakimi boryka się klub. W spotkaniu udział wzięli także prezes Stanisław Bańkowski, wiceprezes Krzysztof Nowakowski oraz Jacek Chańko i Maciej Kudrycki – koordynatorzy programu Piłkarska Przyszłość z Lotosem, który od ponad roku wdrażany jest w MOSP -ie.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty pana ministra. Okazał się bardzo miłym człowiekiem, a zarazem z dużą wiedzą na temat problemów z jakimi borykają się podobne do naszego kluby. Widać, że jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu, merytoryczny i odpowiedzialny. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie pojawi się na jednym z naszych meczy, na które został zaproszony. W podziękowaniu za wizytę wręczyliśmy panu ministrowi nasz klubowy szalik – powiedział naszej redakcji prezes MOSP, Stanisław Bańkowski.

O wizycie ministra białostocki klub poinformował media poprzez social media, czyli profil klubowy na twitterze:

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć na naszych obiektach vice Ministra Cyfryzacji Pana @Andruszkiewicz1. Na spotkaniu minister otrzymał pamiątkowy szalik klubu i zapoznał się z sytuacją jaka panuje w naszym ośrodku” – czytamy na profilu MOSP na twitterze.

Politycy dość często odwiedzają ośrodek, szczególnie ci, którzy są związani z szeroko pojętą prawicą. Bazę klubową odwiedzali m.in. europoseł Krzysztof Jurgiel, marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki, były kandydat na prezydenta Tadeusz Arłukowicz, były radny województwa Marek Citko czy także minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, który na terenie ośrodka przeprowadził konferencję prasową zapowiadającą inwestycje sportowe w województwie podlaskim.

Gwoli ścisłości podajemy informację dotyczącą inauguracyjnego meczu IV-ligowej drużyny. Mecz z ŁKS-em Łomża został rozegrany 10 lipca w sobotę o godzinie 12.00. Piłkarze Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego świetnie spisali się na boisku. Nawet trenerzy byli zaskoczeni grą zespołową, wolą walki, ale przede wszystkim wykonywanymi zagraniami, Warto dodać, że najstarszy piłkarz MOSP-u miał 20 lat. Jednak mimo świetnej gry, w efekcie mecz zakończył się remisem dwa do dwóch.

(Bernard Tymiński/ Foto: MOSP Białystok)

MOSP wszedł w nowy sezon remisując z ŁKS Łomżą komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama