Wiadomości, miłości tolerancji hejtem ustach - zdjęcie, fotografia

Po zapowiedziach organizacji pikniku rodzinnego w Białymstoku posypały się komentarze i wiadomości prywatne skierowane w mediach społecznościowych między innymi do radnego, marszałka województwa i jego rzeczniczki. Sprawą zajmą się organy ścigania.

Po publicznych wystąpieniach polityków Prawa i Sprawiedliwości odnośnie zapowiedzi organizacji pikniku rodzinnego, ale także krytyki marszu równości w Białymstoku, posypały się komentarze oraz wiadomości prywatne – mające niewiele wspólnego z tolerancją i miłością. Oberwało się również rzeczniczce marszałka województwa, która publicznie się nie wypowiadała, a jedynie przekazywała mediom i na nośnikach internetowych urzędu marszałkowskiego oświadczenia wystosowane przez marszałka województwa Artura Kosickiego.

Co ciekawe, politycy PiS wypowiadali się bez używania języka przemocy czy nienawiści, a raczej nawiązywali do nastrojów społecznych jakie towarzyszą planowanemu w Białymstoku marszowi równości. Samo to, że w kontrze do tego wydarzenia zostało zgłoszonych około 70 innych w tym samym dniu i w pobliżu miejsc, którymi marsz równości będzie szedł, świadczy o dużej niechęci społeczności Białegostoku do tego rodzaju manifestacji środowisk LGBT. I w tym duchu wyłącznie wypowiadali się politycy PiS, którzy akcentowali nastawienie mieszkańców naszego miasta. Wspominając przy tym również i te zdarzenia, jakie miały miejsce podczas podobnych marszy w Gdańsku oraz w Warszawie.

Zwolennicy marszu LGBT mówią piękną mową miłości i tolerancji. Takich wiadomości dostaje coraz więcej od momentu zaangażowania się w organizację #PiknikRodzinny w #Bialystok. Proszę o RT” – poinformował na swoim profilu na twitterze radny wojewódzki Sebastian Łukaszewicz.

Zamieścił także jeden screen z wpisu, jaki otrzymał przez wiadomość prywatną poprzez portal Facebook. Użytkownik Krzysztof Lewandowski napisał do radnego: „Ile razy dziennie słyszysz, że jesteś śmieciem???”. Identyczną wiadomość od tego samego użytkownika otrzymała także rzeczniczka marszałka województwa podlaskiego, choć ona publicznie głosu w sprawie marszu czy pikniku nie zabierała, a jedynie przekazywała oświadczenia wydane przez marszałka.

Sam marszałek województwa podlaskiego także miał otrzymywać wiadomości, które z miłością i tolerancją miały raczej niewiele wspólnego. Jak przekazał, nie nadają się nawet do upublicznienia z uwagi na obraźliwe słowa pod adresem wiernych i duchownych Kościoła Katolickiego. Dlatego zdecydował się na powiadomienie organów ścigania w tej sprawie.

Ja dostaje jeszcze gorsze, ale nie nadają się one do publikacji ze względu na obrazę duchownych i wiernych Kościoła Katolickiego. Podjęte zostały odpowiednie kroki prawne – złożone zostało zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do odpowiednich organów” – poinformował na twitterze marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki.

Tradycyjnie już w takich sytuacjach do dialogu włączył się fanpage Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który podsyca negatywne emocje wobec marszałka województwa podlaskiego. Określa go mianem agresywnego, aroganckiego, który przekroczył na dodatek granice dobrego smaku, wychowania i ludzkiej przyzwoitości. Sprawę będą z pewnością wyjaśniały organy ścigania, zaś komentarze oraz wiadomości wysyłane przez zwolenników „miłości i „tolerancji” wiele mówią o faktycznym ich nastawieniu do tych wartości.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: zrzut ekranu z twittera)

Mowa miłości i tolerancji z hejtem na ustach komentarze opinie

 • qq - niezalogowany 2019-07-16 12:25:25

  Neomarksiści tęczowi czyli współczesna barbaria dąży do tolerancji represywnej.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-16 12:47:19

  Trafny artykuł, lepiej bym tego nie powiedział.

 • gość 2019-07-16 14:22:18

  Komuś puszczają nerwy bo wiedzą że przegrali. Ale plusem jest że każdy widzi kim jest prezydent. Ciekawe jak teraz kuria biskup oraz księża będą mogli z nim współpracować.I co z organistą z katedry? Cerkiew też ma dylemat. Być postrzegany jako tęczowy kościół czy wytłumaczyć swoim radnym że wiarę się ma zajmowane stołki mijają.

 • gość 2019-07-16 17:54:27

  tak lawirował a jego żona to przecież katechetka więc miał ciche poparcie lokalnych przedstawicieli duchowieństwa a co będzie teraz to ciekawe

 • gość 2019-07-16 17:55:57

  może w końcu wyborcy zobaczą jaki z tego prezydenta człowiek i z jakim towarzystwem się spoufala

 • gość 2019-07-16 18:01:48

  W innych miastach mieli super nowoczesne marsze równości to i Truskolaski musi mieć taki marsz bo wstyd przed kolegami prezydentami że tu taki zaścianek i ksenofobia. Nieważni są wyborcy i bezpieczeństwo mieszkańców. No i wszystko wina marszałka że zaprotestował i nagłośnił.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama