Wiadomości, Można budować całej długości Bielska Podlaskiego przejścia granicznego Połowcach - zdjęcie, fotografia

Wydana kilka dni temu przez Wojewodę Podlaskiego decyzja o zezwoleniu na rozbudowę drogi krajowej nr 66 na odcinku Podbiele – Suchowolce oznacza, że na ostatnim z 5 odcinków realizacyjnych modernizowanej drogi między Bielskiem Podlaskim a przejściem granicznym w Połowcach, prace ruszą w pełnym zakresie.

Pierwsze roboty miedzy Bielskiem Podlaskim, a Połowcami (granica z Białorusią) rozpoczęły się wiosną bieżącego roku. Cały 33 – kilometrowy odcinek jest podzielony na 5 części realizacyjnych: Bielsk Podlaski – Podbiele, Podbiele – Suchowolce, Suchowolce (przejście przez miejscowość) oraz Suchowolce – Kleszczele, Kleszczele – Połowce. Całość ma być gotowa do końca 2020 roku.

Fragment Podbiele – Suchowolce na który dzisiaj GDDKiA dostało zezwolenie na realizacje inwestycji drogowej, ma długość nieco ponad 10 km. Budowany jest przez firmę Unibep, a kontrakt wartości 87, 27 mln zł., ma być zrealizowany do listopada przyszłego roku. To właśnie na tym odcinku, w ramach wstępnych prac prowadzonych na zgłoszenie (częściowa przebudowa jezdni głównej na dł. 1km), natrafiono pod koniec lipca bieżącego roku na nieznany cmentarz pod drogą. Aktualnie kończą tam pracę archeolodzy.

- Wstępnie inwestycja ma kosztować ok. 87,2 mln zł, ale szczegółowy kosztorys będzie wynikiem trwających prac projektowych i kosztorysowych – przekazał Wojciech Borzuchowski, dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Modernizowana DK66 od Bielska Podlaskiego do miejscowości Połowce o łącznej długości 33,3 km zyska wzmocnioną konstrukcję jezdni przystosowaną do nośności 11,5 tony na oś, nową nawierzchnię, na skrzyżowaniach zostaną wybudowane pasy do skrętu w lewo, a obok głównej drogi powstaną jezdnie dodatkowe (drogi serwisowe) obsługujące ruch lokalny. Będą też ścieżki rowerowe lub tzw. ciągi pieszo – rowerowe. Do tego wykonane zostanie to wszystko, na co rzadko zwraca się uwagę - budowa odwodnienia jezdni, budowa kanałów technologicznych, czy oświetlenia części skrzyżowań.

Wykonawcą inwestycji, która będzie realizowana w systemie projektuj i buduj, jest firma Unibep. Cały odcinek drogi krajowej nr 66 z Bielska Podlaskiego do przejścia w Połowcach liczy 33 km.

(Źródło i foto: GDDKiA/ oprac. ASM)

Można budować na całej długości od Bielska Podlaskiego do przejścia granicznego w Połowcach komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama