Wiadomości, Można spacerować kładce Waniewo Śliwno całej - zdjęcie, fotografia

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy lubili pospacerować po kładce Waniewo – Śliwno. W ostatnich dniach maja została znów otwarta dla zwiedzających i można z niej korzystać. Choć nie z całej, bo dla turystów jest jeszcze zamknięty pomost o długości 15 metrów.

Około dwóch miesięcy temu doszło do feralnego zdarzenia na kładce Waniewo – Śliwno. Część pomostu, a właściwie pływająca platforma, uległa uszkodzeniu, przewróciła się, kiedy znajdowali się na niej turyści. W wyniku tego zdarzenia kilka osób wpadło do wody, zaś inni turyści będący wówczas w tym miejscu, pomagali wydostać się z wody kilku osobom, w tym jednemu dziecku.

Na miejsce stosunkowo szybko dotarły służby ratunkowe. Piszemy – stosunkowo szybko, ponieważ do wypadku doszło z dala od brzegu. Jednak przybyli na miejsce strażacy oraz policjanci, ewakuowali na brzeg wszystkie osoby, które feralnego dnia chciały skorzystać z atrakcji turystycznej. Kładka Waniewo – Śliwno ma bowiem blisko półtora kilometra długości, zaś widoki z niej momentami zapierają dech w piersiach. Niestety, w wyniku tego zdarzenia, kładkę trzeba było zamknąć. Do pracy przystąpili specjaliści i biegli, którzy musieli ustalić przyczynę wywrócenia się platform. Badanie tej sprawy wciąż jeszcze trwa.

Co nie znaczy, że kładka będzie zamknięta cały czas. Pod koniec maja została otwarta jej część i znów może przyjmować turystów. Niedostępny jest tylko 15-metrowy odcinek, na którym doszło do wypadku. Co oznacza, że po kładce można przejść z obydwu stron, ale trzeba wrócić tą samą drogą, ponieważ nie ma możliwości pokonania nieczynnego odcinka.

- Na razie nie jest czynny feralny pomost. Całą trasą turyści przejdą się za kilka tygodni. Dyrekcja Parku planuje bowiem postawienie nowego pomostu – przekazał Polskiemu Radiu Białystok Ryszard Modzelewski – dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego.

Kładka Waniewo – Śliwno to nic innego jak drewniany pomost poprowadzony nad rzeką Narew i jej rozlewiskami pomiędzy miejscowościami Śliwno a Waniewo. Jego długość to aż 1250 metrów. Nie jest to jednak zwyczajny pomost, lecz kładka pełna niespodzianek i pięknych widoków, bo i z wieżą widokową, z której można obserwować ptaki oraz krajobraz rozlewiska doliny Narwi.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: greenvelo.pl/ R. Lesiuk)

Można już spacerować po kładce Waniewo – Śliwno. Ale nie po całej komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama