Można płynąć nawet do góry dnem. Ważne aby dopłynąć do mety

Wiadomości, Można płynąć nawet góry Ważne dopłynąć - zdjęcie, fotografia
MAJ 30
Polskie Radio Białystok, 15-328 Białystok, ul. Świerkowa 1 godz: 00:00

Niezliczone są pomysły i trudno je w większości nawet przewidzieć, ale na tym właśnie polega konkurs „Pływania na byle czym” w Augustowie. Właśnie rozpoczął się okres, w którym można zgłosić do konkursu swoje pływadło. Płynąć można dosłownie wszystkim, bo liczy się dopłynięcie do mety.

Już po raz 24. rzeką Nettą płynąć będą różne dziwne pływadła. Kto był choć raz na finale tego konkursu, to wie, że spodziewać się można absolutnie wszystkiego. Załogi płynęły helikopterami, kuchnią polową, prehistorycznym automobilem z czasów jaskiniowców, ogranicza tu właściwie tylko wyobraźnia oraz zdolności inżynierskie – bo ważne jest, aby zaprezentować swoje pływadło publiczności oraz jury na całej trasie od startu do mety.

Każdy kto chce wziąć udział w Mistrzostwach powinien przystąpić do konkursu. Polskie Radio Białystok wyłoni maksymalnie 20 konstruktorów, którzy otrzymają dofinansowanie na przygotowanie pływadła w wysokości 1500 zł. Projekt powinien zawierać szkic pływającego obiektu, jego wymiary, orientacyjną wagę, opis techniki napędu, roboczą nazwę, a także ideę towarzyszącą budowie niniejszego okrętu” – wyjaśnia Polskie Radio Białystok, organizator konkursu.

W tej chwili ruszył nabór pływadeł, który ogranicza się w zasadzie do konstrukcji. Trzeba przesłać szkic wykonany odręcznie lub komputerowo i już fachowcy ocenią, czy takie pływadło ma szansę utrzymać się na wodzie i czy zasługuje na dofinansowanie budowy, aby mogło wziąć udział w XXIV Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok "Co Ma Pływać, Nie Utonie" w Augustowie. Mistrzostwa odbędą się jak zwykle w środku wakacji, w tym roku – w pierwszy weekend sierpnia.

Oprócz świetnej zabawy organizatorzy przewidzieli nagrody dla najlepszych. Cała pula nagród zamknie się w kwocie aż 50 tys. złotych. Aby je zdobyć należy w pierwszej kolejności do 30 maja przesłać swój szkic konstrukcji pływadła i przejść wstępne eliminacje. Potem trzeba to pływadło jeszcze zbudować i przepłynąć rzeką Nettą.

Zgłoszenia i konstrukcje należy przesyłać pocztą na adres Polskiego Radia Białystok, 15-328 Białystok, ul. Świerkowa 1. Koniecznie z dopiskiem "Pływanie Na Byle Czym 2019”. Tym, którym się nie powiedzie w pierwszym etapie, polecamy jeszcze się nie załamywać. Organizatorzy przewidzieli tak zwaną „Dziką Kartę”, która umożliwi start w sierpniowych Mistrzostwach.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: BI-Foto)

Można płynąć nawet do góry dnem. Ważne aby dopłynąć do mety komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama