Muzealna brygada czeka na nowych członków

Kultura, Muzealna brygada czeka nowych członków - zdjęcie, fotografia

„Muzealna Brygada” to gra edukacyjna dla dzieci w wieku 7-12 lat. Przez 15 kolejnych tygodni biorące udział w zabawie dzieci rozwiązują przygotowane zadania (jedno tygodniowo) dzięki którym poznają dzieje miasta i regionu oraz historię wojskowości.

Do gry wciąż można dołączyć! Dotychczasowa nieobecność uczestników nie wyklucza ich szans na wygraną – przez cały czas można wykonywać punktowane zadania dodatkowe. Na aktywnych graczy czekają nagrody. Zwycięzców poznamy podczas finałowego spotkania, które odbędzie się w Dniu Dziecka, 1 czerwca 2017 roku.

Konrad (lat 11) – Naprawdę mocno się interesuję historią. Teraz najmocniej II wojną światową, ale wcześniej lubiłem królów. Znałem ich na pamięć. Pierwszy król Polski? Pierwszym królem był Bolesław Chrobry, ale pierwszym władcą Mieszko I (…) W „Muzealnej Brygadzie” startuję bo po prostu lubię takie konkursy, zagadki, rywalizację. Namawiałem też kolegów z klasy, jeszcze się zastanawiają (…) Lubię czytać książki. Moja ulubiona? I nie historyczna? To chyba „Przygody Tomka Sawyera”. Chociaż ona też się dzieje w dawnych czasach.

Informacje dodatkowe:

Chcąc zostać członkiem „Muzealnej Brygady” należy dostarczyć do Muzeum wypełnione przez opiekuna prawnego oświadczenie i odebrać swoją „Kartę wojskową” (do zbierania punktów). Przez cały czas trwania gry „Karta” upoważnia również do bezpłatnego zwiedzania ekspozycji Muzeum Wojska w Białymstoku. Zgłoszenia przyjmujemy w kasie MWB (ul. J. Kilińskiego 7, Białystok)

Regulamin gry „Muzealna Brygada” oraz wzór oświadczenia opiekuna prawnego do pobrania na stronie internetowej Muzeum: www.mwb.com.pl

Ewelina Sarosiek prowadząca zajęcia jest absolwentką pedagogiki Uniwersytetu w Białymstoku. Edukatorka i animatorka kultury. Autorka scenariuszy edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi. Współautorka projektu „INKA—PAMIĘĆ—PATRIOTYZM”.

(Źródło: MW/ oprac. Kalina/ Foto: Szczepan Skibicki)

Muzealna brygada czeka na nowych członków komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama