5°C bezchmurnie

Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza do siebie dziadków z wnukami

Kiedy: 2018-01-20 , godzina: 10:30 | Gdzie: Centrum Edukacyjno-Wystawiennicze Muzeum Pamięci Sybiru, ul. H. Sienkiewicza 26 w Białymstoku

Kultura, Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza siebie dziadków wnukami - zdjęcie, fotografia

Na zesłaniu nie miałem żadnych zabawek. Pakując rzeczy w dniu wywózki na Syberię, nikt o tym nie pomyślał. Nie miałem ani jednej prawdziwej zabawki – opowiada Bogusław Żukowski deportowany z Hajnówki jako czteroletni chłopiec.

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty adresowane do dziadków i wnucząt w dniu 20 stycznia 2017 w godz. 10.30-13.00 w Centrum Edukacyjno-Wystawienniczym Muzeum Pamięci Sybiru (ul. H. Sienkiewicza 26 w Białymstoku).

Zajęcia nawiązują do zabawek, znajdujących się w zbiorach Muzeum, wykonanych przez zesłańców na Sybirze. Wśród eksponatów znajdziemy m.in. misia z gałganków wykonanego ręcznie przez matki Sybiraczki. Uczestnicy warsztatów pod okiem instruktora przygotują własne przytulanki, szyjąc je ręcznie z przygotowanych przez Muzeum materiałów.

Warsztaty zakończone zostaną sesją zdjęciową – pamiątkowym zdjęciem babci i wnuka z wykonaną przytulanką. Koszt warsztatów 10 zł od pary.

(20 stycznia 2018 r., sobota, godz. 10.30, Centrum Edukacyjno-Wystawiennicze Muzeum Pamięci Sybiru, ul. H. Sienkiewicza 26 w Białymstoku).

(Źródło i foto: MPS/ oprac. Kalina)

Muzeum Pamięci Sybiru zaprasza do siebie dziadków z wnukami komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl