Gospodarka, Muzyka służbie handlowców - zdjęcie, fotografia

Idą święta Bożego Narodzenia i większość z nas chciałaby przeżyć je w iście świątecznej atmosferze. Nie każdy potrafi jednak wprowadzić się w odpowiedni nastrój. Jak to zrobić? Tym, co najmocniej tworzy świąteczny klimat, jest bodaj muzyka.

- Moim zdaniem muzyka jeszcze bardziej niż zdjęcia jest wspaniałym nośnikiem wspomnień i pomaga budować mosty do tych wszystkich chwil spędzonych z rodziną oraz przyjaciółmi podczas poprzednich świąt. W związku z tym w połączeniu z obrazem może mieć bardzo potężny wpływ emocjonalny – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl kompozytor Michał Stroiński. – Muzyka jest kluczowym elementem, jeżeli chodzi o budowanie nastroju, nie tylko świątecznego – dodaje.

O tym, że muzyka mocno sprzyja tworzeniu świątecznego nastroju, od dawna wiedzą reklamodawcy i sprzedawcy. Nie przypadkiem już od listopada w telewizji oraz centrach handlowych co rusz słychać klimatyczne świąteczne piosenki i – rzadziej – kolędy.

W końcu to dobre samopoczucie ma skłaniać nas do chętniejszego wydawania pieniędzy. I chociaż jest to niewątpliwie przejaw komercjalizacji świąt, która niekoniecznie musi nam się podobać, nie da się ukryć, że w dużym stopniu to właśnie świąteczna muzyka sprawia, że okres Bożego Narodzenia jest dla nas okresem szczególnym.

(Źródło: infowire.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: BI-Foto)

Muzyka w służbie handlowców komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama