Na cmentarze dowiozą nas dodatkowe autobusy

Motoryzacja, cmentarze dowiozą dodatkowe autobusy - zdjęcie, fotografia

Urząd Miejski w Białymstoku przygotował – jak co roku – zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu autobusów z okazji Wszystkich Świętych. Mają pomóc w uniknięciu tłoku na drogach dojazdowych do cmentarzy i ułatwić mieszkańcom bezpieczne dotarcie do nekropolii.

W dniu Wszystkich Świętych (wtorek, 1 listopada) korzystanie ze wszystkich autobusów Białostockiej Komunikacji Miejskiej będzie bezpłatne. Ponieważ święto przypada niemal tuż po weekendzie, spodziewany jest większy ruch już od niedzieli. Dlatego BKM wprowadza dodatkowe linie specjalne do wszystkich białostockich cmentarzy (C1, C2, C3, C4, C5, C6, C7), które będą kursowały w niedzielę 30 października i we wtorek 1 listopada w godz. 9.00-18.00. Do cmentarza w Karakulach dojechać będzie można niedawno uruchomioną linią 108.

Kursy wszystkich pozostałych autobusów w niedzielę i we wtorek będą realizowane według rozkładów świątecznych, a w poniedziałek (31 października) według rozkładów roboczych. Zmieni się również organizacja ruchu wokół białostockich nekropolii w dniach 30 października – 1 listopada. Na fragmentach ulic: W. Raginisa, Św. M. M. Kolbego, W. Wysockiego i Wasilkowskiej zostaną w tych dniach wprowadzone pasy ruchu dla autobusów oraz ruch jednokierunkowy. W niektórych miejscach, w pobliżu nekropolii, pojawią się zakazy zatrzymywania się oraz zakazy skrętu.

Na parkingach przy cmentarzach będą wyznaczone i oznakowane miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych, także taksówki będą miały wyznaczone miejsca postojowe.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na obowiązujące w tym czasie zmiany w okolicach białostockich nekropolii – apeluje zastępca prezydenta Robert Jóźwiak. – Jazda „na pamięć” może skomplikować dotarcie do cmentarzy sobie i innym kierowcom, a tego właśnie chcemy uniknąć. Zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie mieszkańców.

Szczegółowe informacje można znaleźć w załącznikach, zawierających komunikaty Zarządu Dróg Miejskich wraz z mapkami oraz Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Są także dostępne na stronie www.komunikacja.bialystok.pl.

NIEDZIELA (30 października)

rozkład świąteczny

linie cmentarne w godz. 9.00–18.00

PONIEDZIAŁEK (31 października)

rozkład roboczy

WTOREK (1 listopada)

rozkład świąteczny

linie cmentarne w godz. 9.00–18.00

bezpłatne przejazdy wszystkimi autobusami BKM

(Źródło: bialystok.pl/ oprac. Cezarion/ Foto: BI-Foto)

Reklama

Na cmentarze dowiozą nas dodatkowe autobusy komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama