Na deski opery wraca Księga Dżungli

Kultura, deski opery wraca Księga Dżungli - zdjęcie, fotografia
PAŹ 20
OiFP, ul. Odeska 1, Białystok godz: 12:00

„Księga dżungli” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego i z muzyką Jakuba Lubowicza powróciła w najbliższy piątek, 18 października na deski sceny kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej. Roztańczona, rozśpiewana i mądra bajka skierowana jest do młodych widzów oraz całych rodzin. Będzie grana także w kolejnych dniach.

Opowieść na motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga przeniesiona została na teren dżungli miejskiej, dzikiej i bezwzględnej, i przybrała musicalową formę. Świat egzotycznej dżungli wydaje nam się nagle dziwnie znajomy. Próbuje się w niej odnaleźć, a nawet walczyć o przetrwanie, chłopiec zwany Mowgli. Czy w twardych, krwiożerczych bestiach nie rozpoznamy świata wokół nas i nas samych?

Wśród postaci zobaczymy tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić. Jest to więc przypowieść o władzy, o odnajdywaniu swego miejsca w grupie, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny.

To kolejny sukces Jakuba Szydłowskiego na podlaskiej scenie – przypomnijmy, że jest on reżyserem takich hitów jak „Doktor Żywago” czy „Adonis ma gościa”. Wspaniała muzyka Jakuba Lubowicza, zaskakujące kostiumy Doroty Sabak, świetne songi solistów i efekty multimedialne zapewniają widzom wspaniałe widowisko.

Spektakle odbędą się:

22, 23, 24, 25 października o godz.10.00 i 12.00

20, 26 października o godz.12.00

(Źródło: OiFP/ oprac. Kalina/ Foto: M. Heller)

Na deski opery wraca Księga Dżungli komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama