10°C bezchmurnie

Na granicę zgłosili się z podrobionymi pieczątkami w paszportach

Wiadomości, granicę zgłosili podrobionymi pieczątkami paszportach - zdjęcie, fotografia

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy zatrzymali 2 obywateli Rosji posługujących się paszportami, w których znajdowały się podrobione stemple kontroli granicznej.

W minioną niedzielę (07.10.2018 r.) na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosiło się 4 obywateli Rosji podróżujących samochodem marki Toyota. Dwoje pasażerów 83-letnia kobieta i jej 94-letni mąż do kontroli przedstawili paszporty, w których znajdowały się podrobione odbitki polskich stempli kontroli granicznej.

W obu przypadkach ingerencja polegała na przerobieniu daty wjazdu na terytorium Polski z 09.08.2018 r. na 29.08.2018 r. Z uwagi na fakt posłużenia się paszportem z zamieszczonymi podrobionymi na wzór oryginalnych odbitkami stempli kontroli granicznej oboje zostali zatrzymani.

Jak się okazało stemple zostały sfałszowane przez ich wnuczkę, która wraz z nimi podróżowała autem. Nastolatka chciała pomóc dziadkom uniknąć konsekwencji braku ubezpieczenia zdrowotnego, które skończyło ważność w trakcie przedłużającego się pobytu. Cudzoziemcy wracali ze Szwajcarii, gdzie przebywali blisko dwa miesiące. Obywatele Rosji nie byli świadomi zmian dokonanych w ich paszportach.

W związku z zaistniałą sytuacją złożyli wyjaśnienia oraz otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji opuścili terytorium Polski.

(Źródło i foto: SG/ oprac. Kalina)


Na granicę zgłosili się z podrobionymi pieczątkami w paszportach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl