-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Na granicy pokazywał nie swój dowód osobisty

Wiadomości, granicy pokazywał swój dowód osobisty - zdjęcie, fotografia

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Rutce-Tartak zatrzymali mężczyznę, który posłużył się do kontroli nie swoim dokumentem tożsamości. Został ukarany karą pozbawienia wolności na 8 miesięcy z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący 2 lata.

W miniony wtorek, 10 stycznia, w Budzisku patrol Straży Granicznej do kontroli zatrzymał Renault, którym jako pasażer podróżował 26 – letni obywatel Litwy. Mężczyzna do kontroli przedstawił litewski dowód osobisty. Okazało się, że dokument ten figuruje w dostępnych bazach danych jako utracony.

Wtedy mężczyzna oświadczył, że dokument ten nie należy do niego. Tłumaczył, że swój dowód osobisty zgubił, a do kontroli przedstawił pożyczony od kolegi. Za posługiwanie się cudzym dokumentem został zatrzymany.

Obywatel Litwy przyznał się do winy. Skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Za posługiwanie się  dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby usłyszał wyrok 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 2 lata.

(Źródło i foto: SG/ oprac. Kalina)

Na granicy pokazywał nie swój dowód osobisty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl