Wiadomości, kolejowej trasie Augustów Suwałki został wznowiony - zdjęcie, fotografia

Dobra informacja dla podróżnych, którzy chcieli udać się pociągiem w kierunku Suwałk. W piątek wieczorem wznowiono ruchu pociągów na trasie Augustów – Suwałki. Wznowiono go po groźnym wypadku, który miał tam miejsce kilka dni temu.

W minioną środę, 19 czerwca, wykoleił się pociąg w okolicy wsi Szczepki, niedaleko Augustowa. Był to pociąg towarowy, który przewoził kruszywo. Z torów wypadło aż 15 wagonów, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie było ani ofiar śmiertelnych, ani rannych. Od momentu wypadku trasa kolejowa była całkowicie zablokowana i nie kursowały nią żadne pociągi.

Pociągi nie mogły kursować, ponieważ uszkodzeniu uległy różne urządzenia, jak również i same tory, które trzeba było naprawić na odcinku około 100 metrów. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się zatem nie tylko służby ratunkowe i strażacy, ale także i pracownicy, którzy musieli szybko przystąpić do prac naprawczych.

- W piątek, 21 czerwca, o godz. 20.00 wznowiono ruchu pociągów na trasie Augustów – Suwałki. Służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zakończyły prace na około stumetrowym odcinku linii. Tor został sprawdzony, by zapewnić bezpieczny ruch pociągów. Jeszcze dziś – już bez komunikacji zastępczej – tą trasą pojadą dwa pociągi – poinformował Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przypomniał też, o czym wspomnieliśmy powyżej, że w minioną środę, 19 czerwca, po godzinie 16, na trasie pomiędzy Augustowem a Suwałkami piętnaście wagonów pociągu towarowego wiozących kruszywo wypadło z torów. Nikomu nic się nie stało, nie było zagrożenia dla środowiska. Czasowo obowiązywała komunikacja autobusowa na odcinku Augustów – Suwałki.

W tej chwili, mimo przywrócenia ruchu na trasie kolejowej, przyczyny zdarzenia musi jeszcze wyjaśnić specjalna komisja kolejowa.

(Źródło: PKP PLK/ Cezarion/ Foto: BI-Foto)

Na kolejowej trasie Augustów – Suwałki ruch został wznowiony komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama