18°C bezchmurnie

Na Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej. Można jeszcze zgłosić swój udział

Kiedy: 2018-07-20 , godzina: 00:00

Wiadomości, Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej Można jeszcze zgłosić swój udział - zdjęcie, fotografia

Zapraszamy osoby zajmujące się wytwarzaniem produktów regionalnych i tradycyjnych do wzięcia udziału w Festiwalu Na Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej. W tym roku będzie on połączony z Dniami Drohiczyna i odbędzie się w dniach 28-29 lipca.

Festiwal Na Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej to wspólna inicjatywa trzech województw: podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Idea tego przedsięwzięcia polega na prezentacji bogactwa kulinarnego trzech regionów w trakcie „wędrującej imprezy”. Dlatego corocznie odbywa się  on w wybranych miejscowościach trzech województw. W tym roku odbył się już Festiwal w Bychawie (woj. lubelskie), a przed nami jeszcze odsłona przedsięwzięcia w Narolu (woj. podkarpackie) i oczywiście w Podlaskiem, połączona z Dniami Drohiczyna.

Drohiczyńska edycja Festiwalu odbędzie się w tamtejszym Parku Miejskim ze specjalnie wydzielonym miasteczkiem produktów tradycyjnych i regionalnych trzech województw wschodniej Polski. Pojawią się tam również namioty informacyjno-promocyjne województw zaangażowanych w organizację Festiwalu. Dla mieszkańców Podlasia będzie to znakomita okazja do zasmakowania w potrawach naszych sąsiednich województw, dodatkowo przewidziane są pokazy kulinarne. Natomiast wystawcy z trzech województw będą mieli szansę na wygraną w konkursach na najatrakcyjniejsze stoisko oraz najsmaczniejszy produkt.

Dni Drohiczyna – Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski uatrakcyjnią wydarzenia towarzyszące, takie jak: Wystawa Koni, Rajski Spływ Kajakowy rzeką Bug, oraz Zawody Spławikowe. Wydarzenie uświetnią także występy zespołów Kasia Kowalska, The SilkQueen, Kuzyn Zenka oraz Dots.

By wziąć udział w Festiwalu Na Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej w Drohiczynie w charakterze wystawcy należy wypełnić załączony formularz i przesłać go na adres mailowy Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego: [email protected] do 20 lipca 2018 r.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z Referatem Regionalnej Polityki Rolnej, koordynatorem wydarzenia w naszym województwie: tel. 85 665 42 15.

(Źródło i foto: wrotapodlasia.pl/ oprac. ASM)
Na Kulinarnym Szlaku Polski Wschodniej. Można jeszcze zgłosić swój udział komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl