Wiadomości, niestrzeżonym przejeździe kolejowym zginęła dwójka młodych ludzi - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 2
  • Fotka nr 1 z 2

Fatalnie rozpoczął się nowy tydzień dla rodzin dwójki młodych ludzi. Musieli przyjąć do wiadomości, że więcej swoich bliskich już nie zobaczą. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym niedaleko Zambrowa pociąg bowiem potrącił młodą kobietę i mężczyznę, którzy ponieśli śmierć na miejscu.

Czyżew – Ruś Kolonia to miejscowość, w której znajduje się feralny przejazd kolejowy. Nie jest strzeżony. Ale w tej chwili jeszcze dokładnie nie wiadomo, jak to się stało i co było powodem, że doszło na nim do potrącenia dwójki młodych ludzi – kobiety i mężczyzny. Około godz. 16.25 w miniony poniedziałek, 9 września, dyżurny Policji w Wysokiem Mazowieckiem otrzymał zgłoszenie, że doszło do wypadku.

- Dyżurny wysokomazowieckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Czyżew Ruś Kolonia gmina Czyżew, powiat wysokomazowiecki, doszło do potrącenia przez pociąg relacji Białystok – Warszawa dwóch młodych ludzi – kobiety i mężczyzny. Osoby te zginęły. Na chwilę obecną ruch pociągów jest całkowicie wstrzymany. Policjanci cały czas pracują na miejscu pod nadzorem prokuratora – przekazał w poniedziałkowe popołudnie Marcin Gawryluk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Wiadomo jeszcze tyle, że pociąg po potrąceniu zatrzymał się kilkaset metrów za przejazdem. Na miejsce natychmiast oprócz policjantów przybyli także pracownicy PKP PLK, którzy zajmują się wypadkami kolejowymi. Od razu został wstrzymany wszelki ruch w tym miejscu, zarówno kolejowy, jaki drogowy. Mundurowi musieli bowiem przeprowadzić swoje czynności, a po wszystkim uprzątnąć miejsce zdarzenia.

Ta sytuacja spowodowała ponad trzygodzinną blokadę w ruchu kolejowym. Akurat na tym odcinku są prowadzone od dłuższego czasu prace modernizacyjne. Zatem wyłączenie drugiego toru, pomiędzy Małkinią a Czyżewem, na którym doszło do wypadku, zmusiło podróżnych do obowiązkowego postoju, podobnie jak i kierowców aut, choć tych drugich nieco krócej.

Rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski przekazał, że z informacji przez niego posiadanych wynika, że dwoje ludzi nagle wtargnęło na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg. I co jest oczywiste w takich przypadkach, nie mieli żadnych szans z ciężką, rozpędzoną maszyną.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: podlaska.policja.gov.pl)

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zginęła dwójka młodych ludzi komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama