Wiadomości, Plażę Dojlidy wejść można bezpłatnie kąpać można - zdjęcie, fotografia

Wyniki wody w zalewie dojlidzkim są lepsze, jednak zakaz kąpieli na plaży miejskiej wciąż obowiązuje. Ośrodek czynny jest standardowo, a wstęp jest bezpłatny.

Ostatnie wyniki badań wody, przy której działa Ośrodek Sportów Wodnych „Dojlidy”, przeprowadzone przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku wskazują, że normy są nieznacznie przekroczone. Tendencja jest spadkowa, a wyniki są lepsze od poprzednich. Kolejna próbka wody do badań została pobrana w środę, 19 czerwca. Jej wyniki poznamy w piątek, 21 czerwca.

- W trosce o naszych Klientów Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, który zarządza Dojlidami przedłuża zakaz kąpieli w wodzie. Będzie obowiązywał co najmniej do najbliższego piątku, 21 czerwca. W związku z sytuacją nie pobieramy opłat za wstęp na teren plaży miejskiej. Można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego i sportowego oraz z całej infrastruktury Ośrodka. Zabronione jest jedynie pływanie w wodzie – poinformowała Anna Kopeć z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Prawdopodobną przyczyną zanieczyszczenia wody w zalewie w ostatnich dniach mogła być niespotykanie duża ilość plażowiczów – tak dużej frekwencji w miesiącu czerwcu jeszcze nie odnotowano na naszym kąpielisku. Od początku sezonu kąpielowego, czyli od 1 czerwca 2019 roku Dojlidy odwiedziło ponad 36,5 tys. osób. Przyczynić się mogły także wysokie temperatury powietrza oraz wody.

- Takiej sytuacji na plaży miejskiej Dojlidy nie doświadczyliśmy od kilkunastu lat. W sezonie kąpielowym woda w zalewie jest regularnie badana – przed otwarciem kąpieliska i kilkukrotnie w trakcie sezonu. Od kilkunastu lat wyniki nie budziły żadnych zastrzeżeń. Bardzo duża frekwencja w połączeniu z upałami powietrza sugeruje także, aby wszyscy nasi Klienci położyli większy nacisk na zachowanie czystości w miejscach plażowania – wyjaśnia Anna Kopeć.

Niezależnie od aktualnej sytuacji na kąpielisku zapraszamy do korzystania z oferty ośrodka, gdzie warto korzystać nie tylko z atrakcji plażowych. W niedzielę, 23 czerwca odbędzie się tu rodzinny festyn Bezpieczne wakacje 2019, na którym odbędą się pokazy służb mundurowych, gry i konkursy związane z bezpieczeństwem oraz dmuchane ogromne zabawki czy miasteczko ruchu drogowego.

(Źródło: BOSiR/ oprac. Cezarion/ Foto: BI-Foto)

Na Plażę Dojlidy wejść można bezpłatnie, ale kąpać się nie można komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama