10°C słabe opady deszczu

Na podwójnym gazie daleko nie zajechali

Motoryzacja, podwójnym gazie daleko zajechali - zdjęcie, fotografia

Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w miniony czwartek, (9 listopada), około godziny 15.00. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku otrzymał informację o motocykliście, który w miejscowości Złotoria, prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu, spowodował kolizję. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Od kierującego motocyklem wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 47-latek wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie i uderzył w bok auta. Okazało się także, że mieszkaniec gminy Choroszcz nie ma ważnego ubezpieczenia na swój jednoślad.

Do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło piątkowej nocy przed godziną 1.00 na Alei Solidarności w Białymstoku. Policjanci z białostockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Od 33-latka wyczuwalna była woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec powiatu hajnowskiego miał blisko promil alkoholu w organizmie. Także w tym przypadku kierowca nie posiadał ważnego ubezpieczenia pojazdu.

Nieodpowiedzialnym mężczyznom mundurowi zatrzymali prawa jazdy. Teraz nietrzeźwi kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjanci przestrzegają przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Apelują również o rozsądek, zachowanie ostrożności oraz o ograniczone zaufanie względem innych użytkowników dróg.

(Źródło i foto: podlaska.policja.gov.pl/ oprac. Kalina)


Na podwójnym gazie daleko nie zajechali komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl