Na Rynku Kościuszki trwają zmagania w squasha

Sport, Rynku Kościuszki trwają zmagania squasha - zdjęcie, fotografia

W miniony wtorek, (16 lipca), na Rynku Kościuszki rozpoczął się „Krishome Squash Festival 2019”, pierwsze i największe w Polsce wydarzenie sportowe związane z coraz powszechniejszym w kraju squashem. W inauguracji festiwalu, objętego honorowym patronatem prezydenta miasta, wziął udział Tadeusz Truskolaski.

Festiwal squasha rozpoczął się o godz. 20.00 pojedynkiem Piotra Misiło (rekordzisty Guinnessa, który w 2015 r. rozegrał aż 100 meczów w ciągu 18 godzin) i Filipa Jaroty (18-latka, który w czerwcu 2019 r. podczas turnieju we Wrocławiu został najmłodszym w historii kraju Mistrzem Polski squasha). Rozgrywkę wygrał Filip Jarota – 3:1. Następnie odbyły się trzy mecze towarzyskie, rozegrane przez lokalnych graczy z Białegostoku.

Impreza potrwa do 20 lipca. Podczas festiwalu mieszkańcy mogą liczyć na wiele atrakcji, m.in. możliwość kibicowania zawodnikom z czołówki polskiego squasha, pokazy gry i bezpłatne treningi, konkursy z nagrodami i występy artystyczne.

Cieszę się, że na Rynku Kościuszki mieszkańcy Białegostoku mogą oglądać mecze squasha, takie jak pojedynek Piotra Misiło i Filipa Jaroty. To gwarancja sportowych emocji na najwyższym poziomie. Zachęcam białostoczan do spróbowania własnych sił w squashu na korcie podczas trwania festiwalu – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Główne punkty programu wydarzenia obejmują „Grand Prix Polish Squash Finals” (rozgrywki najwyższej kategorii w Polsce) oraz „Lipcowy Ogród OPEN – IV Otwarte Mistrzostwa Białegostoku w Squashu”. Najważniejsze mecze są rozgrywane na szklanym korcie usytuowanym na Rynku Kościuszki. Kort niemieckiej produkcji wykonano z hartowanego szkła, jest pełnowymiarowy, zgodny z wymaganiami Światowej Federacji Squasha. Wydarzenia związane z festiwalem będą też odbywać się w klubie Powersquash.

Krishome Squash Festival to prestiżowe wydarzenie w środowisku squasha. Ta dyscyplina sportowa rozwija się bardzo dynamicznie. W naszym mieście uprawia ją ponad 3 tys. osób i liczba ta wciąż rośnie.

Więcej informacji na temat festiwalu znajduje się na stronie www.squashfestival.com.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Cezarion)

Na Rynku Kościuszki trwają zmagania w squasha komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama