Na spotkaniu Klubu Ex Libris będzie rozmowa o Stachurze

Kultura, spotkaniu Klubu Libris będzie rozmowa Stachurze - zdjęcie, fotografia
PAŹ 15
Kwestia Czasu w Białymstoku, ul. Plac NZS 1 godz: 18:00

W najbliższy wtorek, 15 października 2019 r., o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z twórczością Edwarda Stachury. Jak zwykle spotkanie Klubu Czytelniczego Ex Libris odbędzie się w „Kwestii Czasu” w Białymstoku, Plac NZS 1. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Przy kawie i przy książce spotykamy się w Ex Librisie z literaturą wartościową w tym także z poezją. Tym razem z bohaterem nieobecnym, ale nieodmiennie fascynującym, trochę chyba zapomnianym. Edward Stachura pisał o sobie „Jestem nie z tego świata”. Poeta, prozaik, tłumacz, autor i wykonawca piosenek, bard, tłumacz, człowiek wielu profesji i talentów. W tym roku mija 40 lat od jego śmierci. Inne jego słynne zdanie brzmi: „Ludzi coraz więcej, a człowieka coraz mniej”.

W Ex Librisie organizatorzy przypomną uczestnikom twórczość Steda. Czytajmy, wspominajmy, słuchajmy, oglądajmy…a potem o tym pogadamy – zapowiadają. Tam gościem będzie literaturoznawca dr Krzysztof Korotkich, doskonale znamy stałym uczestnikom z wcześniejszych spotkań Klubu. Będą też piosenki Stachury śpiewane z towarzyszeniem gitary.

Zapraszają jak zwykle Stowarzyszenie Szukamy Polski, Kolegium Literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku, Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

(BL)

Na spotkaniu Klubu Ex Libris będzie rozmowa o Stachurze komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama