21°C bezchmurnie

Na stadionie miejskim przybędzie miejsc parkingowych dla rowerów

Wiadomości, stadionie miejskim przybędzie miejsc parkingowych rowerów - zdjęcie, fotografia

Mamy dobre wieści dla miłośników dwóch kółek, którzy poruszają się nimi po mieście, w tym również na stadion miejski. Wkrótce przybędzie tam więcej miejsc, w których będzie można zaparkować rower. Spółka Stadion Miejski planuje w najbliższym czasie montaż kolejnych stojaków rowerowych.

Miasto Białystok rozwija infrastrukturę drogową, ale także infrastrukturę dla rowerzystów. Wciąż jednak jest wiele do poprawienia. Na przykład na stadionie miejskim brakuje miejsc parkingowych dla rowerów. Zwracał na to uwagę niedawno radny Paweł Myszkowski. Zwrócili się do niego kibice, którzy nie mają gdzie zostawić rowerów, kiedy przyjeżdżają na mecze. Stąd pojawiła się prośba o montaż stojaków rowerowych, aby także niezmotoryzowani kibice, mogli spokojnie zostawić rower na czas oglądania meczu.

Kibice Jagiellonii zwracają się za moim pośrednictwem do Pana Prezydenta z prośbą o utworzenie parkingu dla rowerów przy Stadionie Miejskim. Obecnie w dużym stopniu zabezpieczone są potrzeby osób, które przyjeżdżają na mecze samochodami. Jednak rowerzyści mają o wiele mniej miejsc przeznaczonych do zaparkowania jednośladów i pozostaje im jedynie przypinanie rowerów do płotów lub poręczy” – napisał w interpelacji do prezydenta radny Myszkowski. – „Mam oczywiście świadomość, że białostockim stadionem zarządza spółka Stadion Miejski. Możliwe jest jednak w tym przypadku przyznanie dotacji celowej na przygotowanie parkingu dla rowerów” – dodaje radny.

Z informacji udzielonej przez prezydenta wynika, że obecnie na tak dużym obiekcie, który jest w stanie pomieścić ponad 20 tysięcy kibiców, jest tylko 50 miejsc parkingowych dedykowanych rowerzystom. To jednak wkrótce ma się zmienić. Jak poinformował Tadeusz Truskolaski planowany jest montaż dodatkowych stojaków.

W wyniku obserwacji zapotrzebowania uczestników wydarzeń odbywających się na stadionie, Zarząd Spółki podjął decyzję o zakupie dodatkowych stojaków. Procedura zamówienia jest w trakcie realizacji. Po zrealizowaniu zamówienia obiekt będzie dysponował 122 miejscami parkingowymi dla rowerów, co powinno spełnić zapotrzebowanie uczestników meczów i wydarzeń odbywających się na stadionie” – czytamy w odpowiedzi Tadeusza Truskolaskiego na interpelację radnego Pawła Myszkowskiego.

To z pewnością krok we właściwą stronę. Rowerzystów w Białymstoku stale przybywa i coraz częściej chcą oni nie tylko móc dojechać bezpiecznie drogą dla rowerów, ale także mieć jeszcze gdzie zaparkować rower. Stojaków na stadionie miejskim przybędzie, ale czy tym razem wystarczy, aby każdy rowerzysta miał szansę bezpiecznie zostawić swój jednoślad, pokażą najbliższe miesiące.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)


Na stadionie miejskim przybędzie miejsc parkingowych dla rowerów komentarze opinie

  • gość 2018-09-12 19:35:13

    Mam nadzieję ,że drzew nie wytną na ten parking, bo mało ich tam już zostało.Swoją drogą,zadziwiające,że na wkopanie i zabetonowanie kilkudziesięciu metrów prostej rury trzeba robić badania, zbierają się rady i prezydent ogłasza przetarg  . Ciekawie jakie będą koszty tej balustrady, ale o tym pewnie już artykułu nie będzie, a szkoda.Zaznaczam, że jestem fanatykiem rowerowym.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl