Wiadomości, fragment drogi mieszkańcy czekali wielu końcu budowa ruszyła - zdjęcie, fotografia

To raptem około 200 metrów drogi łączącej osiedle Nowe Miasto z Kleosinem. Przedłużenie ulicy Pułaskiego do granic miasta będzie w końcu zmodernizowane. Ruszyły prace, które drogowcy powinni zakończyć do grudnia tego roku. W czasie prac kierowcy mogą napotkać na utrudnienia.

Mieszkańcy Nowego Miasta, ale przede wszystkim sąsiedniego z tym osiedlem Kleosina, doczekali się w końcu remontu niewielkiego odcinka drogi. To około 200 metrów asfaltowej ulicy, która była już mocno zniszczona. Dziury, urwane fragmenty asfaltu na poboczach, brak chodników i przede wszystkim brak oświetlenia, utrudniały przejazd. Choć trzeba przyznać, że najbardziej utrudniały bezpieczny przejazd. Jednak i piesi nie mieli lekko z uwagi na wspomniany brak chodników, a miejscami nawet ścieżki na poboczu.

Właśnie ruszył długo oczekiwany remont. Mieszkańcy od lat zabiegali o przebudowę tego fragmentu. I doczekali się. Drogowcy weszli już na plac budowy i rozpoczęli swoje działania. To oznacza utrudnienia w ruchu dla kierowców, którzy będą przemierzać tym odcinkiem. Ale po zakończeniu prac, nikt nie powinien już narzekać. Jak ustaliliśmy jeszcze przed rozpoczęciem prac, sporo się zmieni.

Przy samej drodze ma się pojawić oświetlenie, którego teraz w ogóle nie ma, a także chodniki dla pieszych, których też w tej chwili nie ma. Jest to o tyle istotne, że obok powstał niedawno jeszcze przystanek kolejowy, który może generować zwłaszcza ruch pieszych. Chodniki, jak i oświetlenie w tej sytuacji wydają się więc być niezbędne. I będą one zbudowane. Dobra wiadomość jest też i taka, że ten 200-metrowy odcinek drogi na Nowym Mieście, ale dobiegający do gminy Juchnowiec, w granicach której znajduje się Kleosin, będzie łączył się z Trasą Niepodległości. Mianowicie będzie dobiegał praktycznie do ronda, jakie powstało przy dyskoncie handlowym na ulicy Ignacego Paderewskiego.

- Realizacja tej inwestycji planowana jest w roku bieżącym. Został już rozstrzygnięty przetarg na roboty budowlane, wybrano ofertę Przedsiębiorstwa Robót Elektrycznych i Budowlanych „MIPA”. Zadanie ma być zrealizowane w ciągu czterech miesięcy od przekazania wykonawcy placu budowy – poinformowała naszą redakcję jeszcze w marcu tego roku Anna Kowalska z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Prace na tym odcinku mają zakończyć się do grudnia tego roku. Inwestycja ma zamknąć się w kwocie około 800 tysięcy złotych. Dodamy w tym miejscu również, że najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu ma zostać otwarta dla ruchu Trasa Niepodległości, sąsiadująca bezpośrednio z przebudowywanym odcinkiem, przedłużeniem ulicy Pułaskiego.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Reklama

Na ten fragment drogi mieszkańcy czekali od wielu lat. W końcu budowa ruszyła komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama