Wiadomości, trasie Białystok Supraśl jeździ - zdjęcie, fotografia

Po wielu perypetiach oraz bezowocnych rozmowach z Białostocką Komunikacją Miejską i władzami Białegostoku, burmistrz Supraśla w inny sposób rozwiązał brak łączności z Białymstokiem. Od minionego czwartku, 1 sierpnia 2019 r. ruszył nowy rozkład jazdy autobusów PKS Nova. Kursować też będzie niskopodłogowy autobus.

Miasto Białystok ze znanych chyba tylko sobie powodów, nie porozumiało się z władzami Supraśla w sprawie uruchomienia jednej linii obsługiwanej przez Białostocką Komunikację Miejską na trasie Białystok – Supraśl. Jak informował kilka miesięcy temu burmistrz Radosław Dobrowolski – Białystok nie chciał się zgodzić na przywrócenie starej trasy linii 111. Zaproponowano inne zupełnie warianty, znacznie droższe w obsłudze – na co Supraśla nie było stać i takie rozwiązania były na dodatek niezgodne z oczekiwaniami samych mieszkańców.

Z tego względu burmistrz Dobrowolski podjął rozmowy ze spółką transportową należącą do województwa podlaskiego PKS Nova. Chodziło o pilne uruchomienie połączeń autobusowych, bez których mieszkańcy Supraśla, którzy nie mają własnego środka transportu, zmuszeni zostali do pozostania na miejscu. Stało się tak, ponieważ jeszcze inny z przewoźników – komercyjny operator połączeń – zdecydował o zamknięciu całkowicie kursów na trasie Białystok – Supraśl i w odwrotnym kierunku.

W ostatnich dniach lipca burmistrz Supraśla i Sekretarz Gminy Supraśl odbyli zatem kolejne już spotkanie z Prezesem firmy PKS Nova. Władze Gminy Supraśl otrzymały zapewnienie, że od 1 sierpnia obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy autobusów PKS Nova ( kliknij), ze zwiększoną liczbą kursów do i z Supraśla.

Z tych ostatnich ustaleń ucieszą się również osoby niepełnosprawne oraz rodzice przewożący dzieci w wózeczkach. Bowiem kursować ma też niskopodłogowy autobus. Na razie jeden. Jednak przewoźnik będzie sukcesywnie rozszerzał standard jazdy o kolejne niskopodłogowe autobusy.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: UM w Supraślu)

Na trasie Białystok – Supraśl jeździ już PKS Nova komentarze opinie

  • gość 2019-08-05 12:41:20

    Truskolaski to kompromitacja. Oby tylko zrobić na złość przeciwnikom politycznym. Dba o siebie a nie o mieszkańców.

  • Betonowy Tadeus - niezalogowany 2019-08-05 15:37:40

    Po co ma Białystok płacić za Supraśl? Dostali ceny rynkowe i nagłe oburzenie.
    PR fajnie wygląda, ale jakby miejska spółka obsługiwała tą trasę to było by to drozsze - wymogi BKM + zapewnienie więcej bezpieczeństwa, niż prywatny przewoźnik.

    Kosmiczne koszty tablic, wyposażenia zgodnego z wymogami BKM oklejenie, zapewnienie zastępstwa, żeby kar nie płacić procentuje.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama