Motoryzacja, skrzyżowaniu światła będą gasły jeszcze połowy listopada - zdjęcie, fotografia

Od kilku dni kierowcy jadący przez rondo, na którym krzyżuje się ulica Piastowska z Branickiego, mogą natrafić na niedziałające światła sygnalizacji świetlnej. Tłumaczymy od razu, że nie wynika to z żadnej awarii i nie trzeba tego nikomu zgłaszać. Okresowe wyłączenia świateł są spowodowane pracami remontowymi.

Jeszcze kilka dni temu otrzymaliśmy na redakcyjną skrzynkę mailową informacje od kierowcy, który skarżył się na niedziałające światła sygnalizacji świetlnej na dużym skrzyżowaniu okrężnym przy ulicy Piastowskiej i Branickiego. Mężczyzna pisał, że prędzej naprawę świateł przez urząd miejski spowodują media niż prośby do urzędników kierowane telefonicznie. I zwracał przy tym uwagę, że w tym miejscu jest duże natężenie ruchu pojazdów, zaś kierowcy bez świateł sygnalizacji nie potrafią zachowywać się jak należy.

Wy tam w redakcji pewnie jak napiszecie, że światła nie działają to zaraz ktoś przyjedzie i naprawi. Ja już próbowałem zgłaszać do urzędu równe usterki, tylko że zanim ktokolwiek się ruszył to ruski miesiąc mijał. Na Piastowskiej nie działają światła na tym ogromnym rondzie a tu jest bardzo duży ruch szczególnie po płudniu. Zresztą nawet jak jest mniejszy to baranów za kierownicą nie brakuje. Zaraz będą stłuczki. Ponauczali się jeździć ze światłami a na znaki spojrzeć to nie łaska. Niech lepiej naprawią te światła szybko zanim nie ma tragedii” – napisał do naszej redakcji Pan Sebastian (pisownia oryginalna).

Przekazaliśmy Panu Sebastianowi, że brak świateł nie jest żadną usterką. I przy okazji uczulamy wszystkich kierowców, że okresowe wyłączenia świateł będą się powtarzały praktycznie aż do połowy listopada. Ma to związek z remontem, który trwa na ulicy Branickiego. Zresztą Urząd Miejski w Białymstoku wydał komunikat na swoich stronach internetowych o takich czasowych wyłączeniach.

Informujemy, że na skrzyżowaniu ulic: J. K. Branickiego oraz Piastowskiej w dniach od 25.10.2019 r. do 14.11.2019 r. mogą wystąpić krótkotrwałe utrudnienia w ruchu polegające na tymczasowym wyłączeniu sygnalizacji świetlnej w godzinach: 9.00 -13.00. Powyższe utrudnienia związane są z przebudową sygnalizacji świetlnej w ramach inwestycji: „Budowa drogi gminnej ul. J. K. Branickiego w Białymstoku w zakresie budowy pasa wyłączeń dla autobusów, budowy pętli autobusowej, budowy dodatkowego pasa ruchu na ulicy Piastowskiej na odcinku od ulicy Warszawskiej do ul. Branickiego, budowy i przebudowy chodników i ścieżek rowerowych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną” – podaje białostocki magistrat.

Prosimy o przekazanie tej informacji innym kierującym, aby wiedzieli, że światła sygnalizacji świetlnej mogą w tym miejscu nie działać. Z tego względu, w takich sytuacjach, należy stosować się do znaków drogowych. Wyłączenia sygnalizacji świetlnej zostały zaplanowane poza godzinami szczytu porannego i popołudniowego, więc takie czasowe utrudnienia w ruchu na osiedlu Piasta, nie powinny być jakoś mocno uciążliwe.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Na tym skrzyżowaniu światła będą gasły jeszcze do połowy listopada komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama