Wiadomości, ulicy Łąkowej znów jasno - zdjęcie, fotografia

Po kilkunastu dniach egipskich ciemności na ulicy Łąkowej oraz Złotej znów zapaliły się latarnie. Mieszkańcy odetchnęli z ulgą, bo nie będą już musieli więcej poruszać się po omacku po chodnikach i przejściach dla pieszych.

Od około połowy sierpnia na ulicy Łąkowej nie paliły się miejskie latarnie. Informowaliśmy o tej sytuacji kilka dni temu. Na problem zwrócili uwagę mieszkańcy osiedla Nowe Bojary, którym ciemności przysparzały nie lada kłopotów. Jedna z kobiet o mało nie złamała nogi, bo w ciemnościach potknęła się o próg zwalniający na ulicy Łąkowej, który jest położony zaraz za skrzyżowaniem z ulicą Ryską. Kobieta szła na przystanek autobusowy po zmroku.

- Myślałam, że to tylko jednej nocy była jakaś awaria, ale córka mi powiedziała, że ciemno jest już chyba drugi tydzień. To już nie ma żadnych służb w tym mieście, żeby to naprawić, jeśli się oświetlenie zepsuło? Kto będzie odpowiadał za to, jak człowiek tam się połamie, albo nawet i się potłucze? – napisała do naszej redakcji pani Alicja.

Jak informowali nas sami mieszkańcy w związku z panującymi ciemnościami, powodem tego stanu rzeczy miało być przeoczenie lub jakaś pomyłka urzędowa, w wyniku której Miasto Białystok nie podpisało umowy na konserwację oświetlenia. Taką informację jedna z kobiet mieszkająca na osiedlu Nowe Bojary uzyskała, kiedy zadzwoniła do pogotowia energetycznego, by zgłosić awarię. Prosiła też naszą redakcję, aby zajęła się tym tematem, ponieważ ciemności mocno utrudniają życie. Tym bardziej, że w tej chwili dzień jest już o wiele krótszy niż na początku wakacji.

Zanim jeszcze zdążyliśmy cokolwiek w tej sprawie się dowiedzieć, latarnie znów zaczęły świecić. Włączono je jeszcze tego samego wieczora, w którym publikowaliśmy nasz artykuł opisujący kłopoty mieszkańców. Miejskie latarnie znów rzucają światło na ulicę Łąkową i na Złotą, która ją przecina. Jaśniej jest także na części ulicy Ryskiej, na której także przez kilkanaście dni latarnie nie działały.

Być może za jakiś czas ta część miasta doczeka się lepszego oświetlenia. To, które w tej chwili tam jest, jest już stare i wysłużone. I warto wiedzieć, że na wymianę oświetlenia jest szansa, ponieważ Miasto Białystok od kilku lat konsekwentnie wymienia stare latarnie na nowoczesne oświetlenie, które przy okazji jest też znacznie bardziej przyjazne środowisku.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Na ulicy Łąkowej znów jest jasno komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama