Styl życia, wiosnę zakwitną nadziei dziesiąty - zdjęcie, fotografia

„Jesteśmy sobie potrzebni” – pod takim hasłem toczyć się będzie X edycja kampanii „Pola Nadziei” organizowana w województwie podlaskim przez Fundację „Pomóż Im”. Oficjalna inauguracja akcji odbyła się 8 października w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Dzień wcześniej pierwsze żonkilowe cebulki zasadzone zostały podczas kameralnego, lokalnego wydarzenia w Łomży.

Kwiaty – symbol nadziei – zakwitną wiosną w wielu placówkach w województwie podlaskim. Już w tej chwili do akcji przystąpiło ponad 100 instytucji, głównie szkół i przedszkoli, a można się do niej zapisać praktycznie w każdym momencie. Kampania ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.

- Planujemy zasadzenie 7 tysięcy cebulek w województwie podlaskim. Do wiosny biorące udział w akcji placówki będą przeprowadzać u siebie rozmaite akcje promujące wolontariat i zbiórki na rzecz naszych podopiecznych – mówi wiceprezes Fundacji „Pomóż Im” Krystyna Skrzycka.

Akcjami mogą być kiermasze, konkursy, turnieje sportowe i inne aktywności. Kreatywność uczestników jest nieograniczona, a Fundacja „Pomóż Im” wspiera ich własnymi pomysłami. Będzie także organizować spotkania edukacyjne.

Kampanię, wiosną 2020 roku, zakończy kwesta uliczna, w której rozdawane będą żonkile – symbole nadziei. Dochód ze wszystkich działań wspomoże podopiecznych Fundacji, prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Podczas inauguracji przybyła młodzież miała okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje taka instytucja i, że hospicjum, tak naprawdę, jest pełne życia.

Stało się tak dzięki dyskusji, która była częścią wydarzenia, toczonej pod tytułem „Hospicjum bez tabu”. Udział w niej wzięły: doktor Elżbieta Solarz – prezes Fundacji „Pomóż Im” i kierownik Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, Marta Łapińska – mama Hani, podopiecznej Białostockiego Hospicjum dla Dzieci oraz Beata Komosa – dyrektor Zespołu Szkół w Jaświłach i Justyna Gąsowska z Niepublicznego Przedszkola Europrymusek w Białymstoku. Obie te placówki są „siewcami nadziei”, czyli aktywnie uczestniczą w żonkilowej kampanii. Marta Łapińska opisywała jak wygląda życie jej i jej najbliższych pod opieką hospicjum.

- Nie byliśmy przygotowani na to, by poradzić sobie z chorobą Hani. Hospicjum daje nam poczucie bezpieczeństwa, w każdej chwili możemy na nie liczyć. Hospicjum to nadzieja. To słowo kojarzy się na początku inaczej, ale tak naprawdę to początek nowego życia – mówiła Pani Marta.

Doktor Solarz podkreśliła, że pomagając innym, sami się rozwijamy, możemy stać się lepsi. To sens całych Pól Nadziei. Dlatego właśnie hasło akcji brzmi: „Jesteśmy sobie potrzebni”. Osoby słabsze, chore potrzebują pomocy, ale dają też ludziom zdrowym szansę na pogłębianie własnej wrażliwości i tolerancji. Na stawanie się lepszym człowiekiem. Panie Komosa i Gąsowska mówiły jak ważna jest empatia, tolerancja i akceptacja wobec osób chorych. W ostatnich latach sporo się w tym względzie zmieniło, ale wiele zostało też jeszcze do zrobienia. Fundacja „Pomóż Im” przy okazji X Edycji Pól Nadziei w dużej mierze stawia na edukację, na poszerzenie wiedzy o istocie i potrzebie działania domowych hospicjów.

Ostatnim akordem inauguracji było sadzenie cebulek na poletku przy Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Tysiące takich zalążków kwiatów rozjechało się po całym województwie, ponieważ placówki zabierały ze sobą pakiety zawierające cebulki.

Wszystkich zainteresowanych akcją Pola Nadziei zapraszamy do kontaktu z Fundacją „Pomóż Im”. Najlepiej wejść na stronę: https://pomozim.org.pl/polanadziei/ gdzie pojawiają się wszystkie, niezbędne informacje i zamieszczone są niezbędne kontakty.

(BL)

Na wiosnę zakwitną pola nadziei. Już po raz dziesiąty komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama