Wiadomości, Podlasie nadciąga burzowy Armagedon - zdjęcie, fotografia

Dzisiejsza noc na pewno nie będzie należała do spokojnych. Od północno – wschodniej części kraju przez centralną do południowej ma przesuwać się potężny front burzowy, który przyniesie nie tylko wyładowania atmosferyczne, ale przede wszystkim dużo deszczówki na metr kwadratowy.

Jak informowaliśmy zaledwie wczoraj, nad nasz region sunie fala burz, po których ma przyjść ochłodzenie. To ochłodzenie ma nastąpić od środy, a wówczas słupki rtęci w samym Białymstoku mają pokazać zaledwie 19 stopni ciepła. Przez cały dzień ma również padać deszcz. W innych częściach województwa podlaskiego nie będzie lepiej. Wszystko za sprawą tego co rozegra się na niebie dzisiejszej nocy. Komunikat ostrzegawczy dotarł jeszcze przed południem na redakcyjne skrzynki mailowe. Przekazujemy więc go poniżej.

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – miejscami od 30 mm do 50 mm. W trakcie opadów deszczu możliwe są burze z porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie z 30% prawdopodobieństwem istnieje ryzyko wystąpienia sum opadów rzędu 60 mm” – przekazało Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody Podlaskiego.

Także Regionalne centrum Ostrzegania, którym zawiaduje Ministerstwo Spraw wewnętrznych i Administracji przekazało ostrzeżenia dla mieszkańców wszystkich regionów zagrożonych nawałnicą. Możliwe są bowiem szkody wyrządzone silnym wiatrem, jak też i obfitymi opadami deszczu. Załamanie pogodowe ma przyjść nocą i jako pierwsze dotknięte będzie województwo podlaskie oraz jego północne powiaty.

IMGW-PIB OSTRZEGA: DESZCZ i BURZE/1 podlaskie (14 powiatów) od 00:00/21.08 do 13:00/21.08.2019 opad 50 mm; porywy 65km/h; ryzyko 30%,opad 60mm. Dotyczy powiatów: augustowski, białostocki, Białystok, grajewski, kolneński, Łomża, łomżyński, moniecki, sejneński, sokólski, suwalski, Suwałki, wysokomazowiecki i zambrowski” – czytamy w komunikacie.

To oznacza, że od nawałnicy będą wolne południowe powiaty naszego regionu. Tam powinno być spokojnie. Ale temperatura w środę spadnie również i tam, gdzie nawałnica nie dotrze. Burze nad Podlasiem mają ustąpić dopiero w środę po południu. Zatem do tego czasu trzeba będzie pilnować piwnic oraz niżej położonych nieruchomości, do których może wdzierać się woda.

Pogoda poprawić ma się na weekend. Możliwe, że w sobotę wróci słońce, a najpóźniej ma być to w niedzielę. Wrócą także wyższe temperatury oscylujące w okolicach 25 – 26 stopni ciepła. I końcówka wakacji ma być upalna – tak przewidują prognozy długoterminowe. Jednak już od 1 września, znów ma być chłodno i deszczowo.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: pixabay.com/ tree)

Nad Podlasie nadciąga burzowy Armagedon komentarze opinie

  • Truteń 69 - niezalogowany 2019-08-21 06:31:40

    Jak by mało cyrku mieli.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-21 13:54:42

    Czyli znając życie burza będzie taka jak zwykle, do końca sierpnia będzie padać A 1 września będzie z 25 stopni. Jak co roku

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama