Wiadomości, region nadciąga potężna burzowa Szykuje ostry łomot - zdjęcie, fotografia

Zaledwie wczoraj przez Białystok i województwo podlaskie przetoczyła się trwająca kilka godzin burza, a już znów musimy poinformować o groźnym zjawisku. W godzinach popołudniowych i nocnych może rozpętać się potężna nawałnica. Wydane zostało w związku z tym ostrzeżenie pierwszego stopnia.

Upał, jak też i towarzyszące mu parne powietrze dają się dziś we znaki wielu mieszkańcom nie tylko naszego regionu, ale i praktycznie całej Polski. Tak, jak informowaliśmy niedawno – wkrótce ma się ochłodzić. Tylko, że zanim to nastąpi, tradycyjnie musi przejść burza z nagłymi zjawiskami. Tak będzie dziś wieczorem oraz w nocy. Przyjdą ulewne deszcze, a wraz z nimi grzmoty i wyładowania atmosferyczne. Możliwe jest i to, że spadnie grad. Fala burzowa już nadciąga nad województwo podlaskie, chociaż niecałe.

Ważność: od godz. 13:00 dnia 29.07.2019 do godz. 24:00 dnia 29.07.2019. Prawdopodobieństwo: 80%. Przebieg Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad” – czytamy w komunikacie ostrzegawczym Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Podlaskiego.

Taki komunikat został wydany niemal dla całego regionu. Niemal, bo w powiatach na północy województwa, burze mają się nie pojawić. Tam do końca dnia ma utrzymać się upalna pogoda i mieszkańcy między innymi Suwałk, Sejn oraz Augustowa przeczytają komunikaty ostrzegawcze zupełnie inne niż w reszcie regionu – czyli o upałach i o tym, aby w miarę możliwości nie przebywać na słońcu oraz z zaleceniem spożywania dużej ilości wody.

Co do wody, to zgodnie z ostrzeżeniem z biura wojewody podlaskiego, w pozostałym regionie, poza powiatami północnymi, to może jej spaść naprawdę dość dużo. Możliwe zatem będą podtopienia i zalania. Groźne zjawisko ma się zakończyć około północy. Z tym, że nie na długo, ponieważ jeszcze jutro spodziewana jest kolejna fala burz w województwie podlaskim. Ma być nieco chłodniej, ale w ciągu dnia utrzymać się ma temperatura w okolicach 26 stopni.

W połowie tygodnia będzie już chłodniej i będzie można chwilę odetchnąć od upałów. Niemniej, w weekend spodziewane są kolejne opady deszczu. Zatem jeśli ktoś planuje wyjazd za miasto, musi obowiązkowo wziąć ze sobą parasol.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: pixabay.com/ clouds)

Reklama

Nad region nadciąga potężna fala burzowa. Szykuje się ostry łomot komentarze opinie

  • Jaka burza - niezalogowany 2019-07-29 22:37:57

    Ja tu czekam na deszcz a tu dupa, co z tymi alertami nic nie dostalem

  • gość 2019-07-30 07:37:27

    Skoro prokuratura w Słupsku ściga dwóch meteorologów za brak czujności rewolucyjnej podczas słynnych trąb powietrznych dwa lata temu, to dzisiaj dmucha się na zimne i zapowiada kataklizmy na wszelki wypadek

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama