Nad rzeką Supraśl praca wre. Budowana jest kładka dla pieszych i rowerzystów

Wiadomości, rzeką Supraśl praca Budowana kładka pieszych rowerzystów - zdjęcie, fotografia

Urzędnicy i wykonawcy różnych robót czasu nie marnują. Kiedy tylko zrobiło się cieplej, natychmiast właściwie rozpoczęły się różnego rodzaju inwestycje. Między innymi w Wasilkowie od kilku dni trwają prace związane z budową kładki dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Supraśl.

Rozpoczęła się budowa kładki dla pieszych i rowerzystów nad rzeką Supraśl w Wasilkowie. Zgodnie z harmonogramem, do końca października  tego roku, po prawej stronie mostu, jadąc od strony Białegostoku ma powstać ciąg pieszo-rowerowy o długości 50,6 m oraz szerokości 3,7 m.

Przypominamy, że w tej podbiałostockiej gminie, jeszcze w ubiegłym roku została wybudowana ścieżka rowerowa – na odcinku od mostu na ulicy Białostockiej w Wasilkowie, do granic stolicy naszego województwa. Realizowana w tej chwili kładka będzie zatem przedłużeniem istniejącego ciągu pieszo-rowerowego w kierunku centrum Wasilkowa.

Kładka nad rzeką Supraśl realizowana jest w ramach projektu partnerskiego: „Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF”. Całkowity kosz inwestycji wynosi 3.383 516 zł, z czego dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Podlaskiego to 1.791 233 zł.

Jak informują władze Wasilkowa, inwestycja po zakończeniu, poprawi bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego oraz podniesie atrakcyjność turystyczną Wasilkowa.

(Źródło i foto: UM w Wasilkowie/ Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska)

Nad rzeką Supraśl praca wre. Budowana jest kładka dla pieszych i rowerzystów komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama