10°C słabe opady deszczu

Najdłużej wyczekiwana inwestycja z budżetu obywatelskiego w końcu oddana

Kiedy: 2017-11-17 , godzina: 13:00

Szkoleniowy tor samochodowy, wybudowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, jest już gotowy. Zostanie otwarty 17 listopada. Na białostoczan czekają liczne atrakcje, m.in. samochodowe jazdy swobodne dla pierwszych klientów toru i przejazdy z kierowcami rajdowymi Rally Team STAG.

Tor Wschodzący Białystok jest jedynym takim obiektem szkoleniowym w województwie podlaskim. Składa się z nitki asfaltowej o długości około 930 m i szerokości 10-12 m. Jest doskonałym miejscem do organizacji wszelkiego rodzaju eventów, premier nowych modeli aut czy niezapomnianych imprez firmowych. Otwarcie toru odbędzie się w piątek (17 listopada) o godz. 13.00.

Od soboty (18 listopada) tor zostanie udostępniony wszystkim zainteresowanym.

Tor Wschodzący Białystok to projekt, który został wytypowany do realizacji przez samych mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 – mówi zastępca prezydenta Adam Poliński. – W głosowaniu białostoczan otrzymał ponad trzy i pół tysiąca głosów. Mieszkańcy uznali, że tę inwestycję warto zrealizować. Dzięki temu w Białymstoku powstało miejsce przeznaczone do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia technik jazdy.

Docelowo tor Wschodzący Białystok będzie umożliwiał bezpieczną jazdę kierowcom samochodów osobowych, motocykli i gokartów. Przy czym, ze względu na późną porę roku, najpierw zostaną udostępnione samochodowe jazdy swobodne, a na wiosnę do oferty dołączą gokarty i jazdy motocyklowe.

Sposób funkcjonowania toru, wszystkie informacje logistyczne, a także ceny są dostępne na stronie www.miejskoaktywni.pl, na dedykowanej obiektowi podstronie. Przykładowy koszt uczestnictwa w jazdach swobodnych własnym samochodem wynosi 100 zł brutto za około 40 minut jazdy podczas dwugodzinnej sesji. Opłata za dodatkowego kierowcę wynosi 50 zł brutto i pobierana jest na miejscu. Planowane jest uruchomienie rezerwacji i płatności elektronicznych.

Szczegóły informacje dotyczące otwarcia toru są dostępne na stronie www.miejskoaktywni.pl.

(Źródło i foto: bialystok.pl/ oprac. Kalina)

Najdłużej wyczekiwana inwestycja z budżetu obywatelskiego w końcu oddana komentarze opinie

  • gość 2017-11-14 15:44:17

    hahhahahahhhha

  • gość 2017-11-14 15:49:20

    Chwila... kasa nasz na budowę i trzeba płacić 100 za 40 minut? K...wa jakiś żart. Czy jak kładkę wybudowali na dziesięcinach to pobierają opłaty??

  • Gość - niezalogowany 2017-11-15 12:12:34

    Do gościa wyżej. Pewnie, powinno być za darmo. Do tego zalana pod korek fajna furę powinni dawać.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ddb24.pl