MOSP Białystok, Najlepsi przechodzą innych drużyn - zdjęcie, fotografia

To już drugi zawodnik Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego, którego nie zobaczymy w barwach drużyny podczas rewanżowych rozgrywek wiosennych. Najpierw drużynę opuścił Piotr Gorczyca, który wkrótce ma podpisać kontrakt z III – ligową Olimpią Zambrów. Natomiast w niedzielę, 3 lutego, kontrakt menadżerski podpisał Marek Citko z Jakubem Jakimiukiem, który najprawdopodobniej będzie grał w drużynie ŁKS-u Łomża.

Tak samo jak w wyższych ligach, tak i czwartoligowy Miejski Ośrodek Szkolenia Piłkarskiego ma za sobą – akurat w przypadku tego klubu – pierwsze transfery. Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że drużynę MOSP opuści podpora i jednocześnie najlepszy bramkarz podlaskiej IV ligi – Piotr Gori Gorczyca. Wkrótce ma podpisać kontrakt z Olimpią Zambrów, w której barwach ma grać od rundy wiosennej.

Dużym zaskoczeniem jest natomiast podpisanie kontraktu menadżerskiego z legendarnym piłkarzem Markiem Citko przez Jakuba Jakimiuka. Ten młody piłkarz wkrótce zasili szeregi ŁKS-u Łomża. Białostocki klub poinformował o tym na swoich nośnikach w mediach społecznościowych. Pojawiło się także zdjęcie z podpisanym już kontraktem leżącym na stole.

Najlepszy zawodnik naszej IV-ligowej drużyny wychowanek klubu, Jakub Jakimiuk podpisał dzisiaj umowę menedżerską z legendarnym Markiem Citko. Warto pracować, warto marzyć. Rundę wiosenną Kuba dokończy w III-ligowym ŁKS Łomża, a później… - brzmi niedopowiedziany wpis na Facebooku i Twitterze Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku.

Niedopowiedziany, bo jak ustaliliśmy, to ma być dopiero początek kariery Jakuba. Sprawdził się świetnie podczas pierwszej rundy w czwartej lidze. I został zauważony przez fachowców, w tym Marka Citko. Być może kibice będą niepocieszeni brakiem tych dwóch zawodników w barwach MOSP-u, jednak w piłce nożnej są nieco inne reguły, o których powiedział naszej redakcji Maciej Kudrycki, trener w MOSP Białystok i koordynator programu „Piłkarska Przyszłość z Lotosem”.

- To jest dobra wiadomość, że Marek zaopiekuje się jednym z naszych zawodników. To pokazuje, że 4 liga dla MOSP była strzałem w 10. Mamy możliwość weryfikacji naszych młodych zawodników na tle seniorskiej piłki. Kuba był jednym z wyróżniających się piłkarzy. Teraz jest czas na innych. Każdego pilnie monitorujemy i będziemy podsuwać im możliwie najlepsze rozwiązania, tak aby mogli się rozwijać. Marek Citko jest z nami. Jest z Białegostoku i mamy do niego pełne zaufanie – przekazał Maciej Kudrycki.

Klub Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego po odejściu dwóch zawodników nadal ma z czego wybierać. Narybek piłkarski trenuje w klubie zawzięcie całą zimę. Skład drużyny MOSP na rundę wiosenną podamy, jak tylko trenerzy zdecydują kto ją zasili.

(Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska/ Foto: MOSP Białystok)

Najlepsi z MOSP przechodzą do innych drużyn komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama