Najmłodsza drużyna w lidze znów triumfowała

MOSP Białystok, Najmłodsza drużyna lidze znów triumfowała - zdjęcie, fotografia
LIS 16
Stadion w Juchnowcu godz: 18:00

W podlaskiej czwartej lidze po raz kolejny błysnęła najmłodsza drużyna w rozgrywkach, czyli MOSP Białystok. W ostatniej kolejce zawodnicy białostockiego klubu rozgromili drużynę MKS Mielnik 4-0 (do przerwy 1-0). Łupem bramkowym podzielili się Jakub Jakimiuk, Karol Szymański i Karol Kuźma (2).

Piłkarze Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego ewidentnie złapali wiatr w żagle. Ostatnie mecze grają z zacięciem, nawet kiedy wychodzi im inaczej niż zakładali. Z pewnością ostatni mecz, rozegrany kilka dni temu, nie był z gatunku tych, w którym nie wyszło dobrze. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i pewnie pokonali rywala na własnym boisku aż 4:0.

Choć wynik jest niewątpliwie wysoki, to mocni fizycznie piłkarze z Mielnika też mieli swoje okazje. Grali ambitnie do końca, szukając możliwości strzelenia bramki. Jednak po raz kolejny białostoczanie kierowani przez doświadczonego Roberta Speichlera wykazywali dużą mądrość w grze. Umiejętnie rozbijali ataki gości, a sami wykazali bardzo dobrą skuteczność.

- Kolejne zwycięstwo i kolejne 3 punkty na pewną cieszą. Cieszy też coraz lepsza gra i cieszy jeszcze to, że umiejętnie trenerzy wprowadzają do zespołu coraz młodszych zawodników. Od kilku kolejek z powodzeniem występuje niespełna 17-letni Sierota, wchodzi Frankowski a w kolejce czekają już wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2002 występujący w Centralnej Lidze Juniorów. Taki właśnie był nasz zamiar Taka jest strategia klubu. Im szybciej trafią oni do seniorskiej piłki tym szybciej będą piłkarsko dojrzewać. Już teraz mamy szereg zapytań o naszych chłopaków z klubów występujących w wyższych ligach – powiedział po ostatnim meczu naszej redakcji Maciej Kudrycki, trener koordynator.

MOSP ligowe rozgrywki w tym roku zakończy wyjazdowym meczem z Magnatem Juchnowiec. Piłkarze z Juchnowca są na przedostatnim miejscu w tabeli, tak więc istnieje szansa ,że białostoczanie pograją o całą pulę.

Mecz pomiędzy Miejskim Ośrodkiem Szkolenia Piłkarskiego a Magnatem Juchnowiec odbędzie się już jutro, to jest w piątek, 16 listopada o godz. 18.00. Miejscem spotkania jest stadion w Juchnowcu.

(Bernard Tymiński/ Foto: MOSP)

Reklama

Najmłodsza drużyna w lidze znów triumfowała komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama